Edytorstwo Kalendarze

Księżyc – Kalendarz MUNKEN 2020

W księżycu zawsze było coś magicznego. Ta magia stała się inspiracją dla studentów grafiki, którzy podjęli wyzwanie stworzenia tegorocznego Kalendarza Munken 2020 dla firmy Arctic Paper. Idea przewodnia tego kalendarza książkowego zamyka się w słowach: niezależnie od tego, czy pracujesz, studiujesz, bawisz się, czy odpoczywasz, dzień może równie dobrze rozpocząć się o północy, gdy kreatywność nie zna granic.

Motywem przewodnim kalendarza, który jednocześnie jest próbnikiem papierów Munken, jest księżyc i mijanie czasu. Każda strona to kolejny tydzień z przedstawionymi fazami księżyca (można to sprawdzać na niebie), poszczególne miesiące rozpoczyna barwna akwerala ilustrująca atmosferę nieba i zmianę światła po zmianie pór roku.


Parametry techniczne kalendarza


Użyty papier:

  • okładka: Munken Pure 400 g / m²
  • blok książki: Munken Kristall 120 g/m², Munken Kristall Rough 100 g/m², Munken Polar Rough 100 g/m², Munken Pure Rough 100 g/m², Munken Lynx Rough 100 g/m², Munken Kristall Rough 100 g/m², Munken Kristall 120 g/m²

Uszlachetnianie
okładki: folia matowa, miejscowy lakier UV na pierwszej stronie okładki, wytłoczone logo na IV stronie okładki.

Oprawa
Broszrua szyta nićmi, ptwarty grzbiet książki, nici kolorowe.

Druk
Książkę wydrukowano w pięciu kolorach na maszynie Komori Lithrone S40P.

Kalendarz opracowała trójka studentów grafiki z École Estienne w Paryżu: Lisa Millot, Martin Leduc i Manon Ajorque. Młodzi ludzie odwiedzili drukarnię w Göteborgu i papiernię Munkedal, w której produkowane są papiery Munken. W Göteborgstryckeriet mogli zobaczyć efekt swej pracy, gdy pierwsze strony kalendarza wyłoniły się z pras drukarskich.

Do druku Kalendarz Munken 2020 użyto papiery z serii Munken Design w czterech różnych odcieniach . Każdy odcień reprezentuje określoną porę roku, od kremowego odcienia Munken Pure, po wysoką biel Munken Kristall. Blok książki zszyto barwnymi nićmi w różnych odcieniach granatu i czerwieniu, okładka pozbawiona jest grzbietu, dzięki czemu książka rozkłada się idealnie płasko.

Dodaj komentarz