Różne Rynek wydawniczy

W Minecrafcie ocenzurowane materiały dziennikarskie

Reporterzy bez granic zbudowali bibliotekę w Minecraft z dziennikarskim tekstami, które zostały ocenzurowane.


Międzynarodowa Organizacja Reporterzy Bez Granic, z okazji Światowego Dnia Cenzury Cybernetycznej (obchodzonego 12 marca), uruchamia bibliotekę internetową z ocenzurowanymi materiałami dziennikarskimi. Dostęp do tej biblioteki za pomocą wirtualnego konstruktora Minecraft. Jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, z miesięczną widownią liczaca 112 milionów osób.

Aby dotrzeć do biblioteki należy pobrać aplikację, wejść do gry i trafi na wyspę o średnicy około kilometra. Tam własnie mieści się biblioteka z tekstami pisanymi przez dziennikarzy z całego świata. Biblioteka ma osobne sekcje z materiałami z Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Meksyku, Rosji.

Utworzenie wirtualnej biblioteki zajęło trzy miesiące. Została zaprojektowany przez Blockworks, firmę specjalizującą się w projektowaniu budynków i map w Minecraft. Specjaliści wykorzystali ponad półtora miliona bloków do zbudowania biblioteki i jej okolic.

Według Reporterów bez granic Minecraft jest najbardziej odpowiednią platformą do uruchamiania takich projektów. W wielu krajach władze blokują dostęp do stron, usuwają gazety i czasopisma. Przedstawiciele organizacji są pewni, że w takich warunkach młode pokolenie nie ma możliwości formułowania własnych opinii na różne tematy. Teraz można uruchomić Minecraft i uzyskać dostęp z dowolnego miejsca do zabronionych materiałów dziennikarskich w 2020.
(źródło meduza.io)

Dodaj komentarz