Rynek wydawniczy

Wolne Lektury opublikują kolejne książki

W ramach odwołania Wolne Lektury otrzymały dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Cyfrowa na kolejne trzy lata. To oznacza, że w tym roku wydadzą kolejne książki!

Prace nad planem wydawniczym trwają, ale już teraz wiadomo, że w tym roku opublikowanych zostanie 5 pozycji filozoficznych i 7 pozycji uzupełniających kolekcję “Biblioteczka Polonisty”. Ponadto nagrane zostaną dwa audiobooki – Uczta Platona oraz Sny i kamienie Magdaleny Tulli.

To tyle plany, a tymczasem Wolne Lektury zapraszają do sięgnięcia po powieść Gargantua i Pantagruel – kilka dni temu, dzięki wsparciu Czytelników i Czytelniczek, opublikowano brakujące księgi.

#ZostańWDomu to najlepszy czas na to, żeby odświeżyć sobie lektury. Wspólnie z Teatrem Układ Formalny z Wrocławia Wolne Lektury przygotowały cykl czytań wybranych utworów z swej kolekcji. Transmisje odbywają się codziennie o godz. 12:00. Na pierwszy ogień poszedł jeden z utworów Janusza Korczaka.

Wolne Lektury zachcęcają też do dołączenia do Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur. Wszystkie informacje znajdują się tutaj: https://wolnelektury.pl/towarzystwo/

(źródło Zespół Wolnych Lektur)

Dodaj komentarz