Analizy/podsumowania Rynek wydawniczy Rynek za granicą Zagranica

Włochy: piekło bez Dantego dla całej branży książki

Według informacji na 24 marca we Włoszech nie ukazało się 18,6 tys tytułów książek, tydzień później włoskie stowarzyszenie wydawców oszacowało, że to już 23,2 tys. tytułów i 49 milionów książek, które nie zostały wydrukowane.

Najnowsze informacje podane przez Osservatorio na temat kryzysu Covid-19 są alarmująca dla branży wydawniczej: 64% wydawców rozpoczęło proces zwolnień, w porównaniu do 61% w zeszłym tygodniu. 31% redukuje swoje plany wydawnicze, zmniejszając liczbę tytułów lub przesuwając ich wydanie na późniejszą część roku.

Prognozy są przytłaczające: 98% wydawców, w porównaniu z 91% w zeszłym tygodniu, uważa, że ​​wyrządzone szkody są dramatyczne. Covid-19 prowadzi do „głębokiego kryzysu” całego łańcucha powiązań w branży.

„Dane mówią same za siebie” – mówi Ricardo Franco Levi, Ricardo Franco Levi, prezes AIE (Associazione Italiana Editori – Włoska Izba Książki). „ Apelujemy gdzie się da, aby kultura była wspierana. To nie żarty, alarm jest prawdziwy. Wzywamy rząd i parlament do interwencji”.
(źródło ActuaLitte)

Dodaj komentarz