Nowości wydawnicze Różne Rynek wydawniczy

“The Times” wyróżna “Króla” Szczepana Twardocha

Szczepan Twardoch ma z czego się cieszyć, Brytyjski “The Times” uznał jego Króla książką kwietnia 2020 w kategorii powieść historyczna.


Szczepan Twardoch podczas Targów Książki w Krakowie

Twórczość Szczepana Twardocha docenił jeden z największych na świecie dzienników – brytyjski “The Times”. W comiesięcznej liście bestsellerów, w kategorii najlepsza powieść historyczna kwietnia 2020 r. gazeta zwyciężył Król w tłumaczeniu Seana Gaspera. Książka ukaże się 21 kwietnia nakładem wydawnictwa Amazon Crossing, tytuł tłumaczenia King of Warsaw.

King of Warsaw trafi również do sprzedaży na rynek amerykański. Na tamtejszym rynku powieść dostrzegł go m.in. “The New York Times”.

Ta książka jest o przemocy. Nie o przedwojennej Warszawie, nie o Polakach i Żydach ani o rodzącym się faszyzmie. Jest i miała być o przemocy. I o tym, jak ludzie zadają sobie ból na mnóstwo wymyślnych sposobów – i niekoniecznie pięściami – tak o Królu mówił Szczepan Twardoch w jednym z wywiadów.

Król ukazał się na rynku w 2016 roku, książka rozeszła się w nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy. Autor był za nią m.in. nominowany do Nagrody Literackiej “Gdynia”. Dwa lata później ukazała się kontynuacja Króla, czyli Królestwo.

W przygotowaniu jest filmowa wersja książki, która według wcześniejszych planów miała wejśź na ekrany kin pod koniec roku. Główną rolę, Jakuba Szapiro, w reżyserowanym przez Jana P. Matuszyńskiego filmie zagra Michał Żurawski.

Dodaj komentarz