Rynek wydawniczy Zagranica

Austria: buchhandel.at łączy wydawców i księgarzy

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich stał się okazją do oficjalnego uruchomienia w Austrii nowej platformy internetowej, łączące wysiłki wydawców i księgarzy w promocji i sprzedaży książek.


Na buchhandel.at miłośnicy książek i czytelnicy znajdą wykazy księgarń i wydawnictw (członków HVB; Hauptverband des Österreichischen Buchhandels, Federacja Księgarń Austriackich), wywiady z autorami, promocje nowych książek. Można tam wykupić czek prezentowy na zakup książek i zrealizować go w dowolnej księgarni stacjonarnej na terenie całej Austrii, wręczyć jako prezent. Ta akcja ma na celu wsparcie księgarń. Przypominamy – w Austrii obowiązują ceny stałe na książki.
Na stronie można już znaleźć adresy ponad 110 wydawców, ponad 300 księgarń. W dziale wywiadów zamieszczono już serię 14 rozmów o literaturze. Prowadzi je on-line Katja Gasser (dział kultury ORF, kierownik działu literatury), a inicjatorem serii jest HVB. Wydane już książki i zapowiedzi wydawnicze można sortować wg siedmiu kategorii.

Portal wspiera Federalne Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sztuki (BMKÖS) oraz Literar Mechana (austriacka organizacja zbiorowego zarządzania prawami własności intelektualnej…)

(źródło buchhandel.at)

Dodaj komentarz