Rynek wydawniczy Zagranica

Lewicowe wydawnictwa zakładają koalicję

Międzynarodowa grupa lewicowych niezależnych wydawnictw zawiązała koalicję, której celem jest wzajemne wspieranie się podczas pandemii koronawirusa.


Radical Publishers Alliance powstał kilka tygodni temu, kiedy to Amanda Crocker, redaktorka kanadyjskiego wydawnictwa Between the Lines, skontaktowała się z grupą radykalnych wydawców, którzy zwykle spotykają się na targach książki we Frankfurcie, aby porozmawiać o tym, co mogą wspólnie zrobić, aby przetrwać burzę koronawirusa. Od tego czasu do podstawowej grupy dołączyli kolejni wydawcy, dzieląc się informacjami o tym, jak dostosowują swe pogramy wydawnicze do zmieniającej się sytuacji gospodarczej. Rozmowy toczą się wokół przenoszenia dat publikacji, zmieniania nakładów książek, form bezpośredniego docierać do czytelników, wspierania niezależnych księgarń, organizowania wirtualnych wydarzeń związanych z książką.

Pierwszą inicjatywą sojuszu będzie #RadicalMay, internetowe targi książki z panelami dyskusyjnymi, rozmowami i wykładami. Targi odbywają się we współpracy z LITERAL, radykalnym festiwalem książek i idei, który odbywa się co roku w Barcelonie. Targi rozpoczęły się 1 maja i potrwają przez cały miesiąc.

W #RadicalMay weźmie udział około 50 wydawców z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Hiszpanii, Katalonii, Kraju Basków, Włoch, Niemiec, Argentyny i Indonezji.

(źródło Publishers Weekly)

Dodaj komentarz