Czasopisma Rynek wydawniczy

O II wojnie światowej w “Pomocniku Historycznym POLITYKI”

Trudno zrozumieć dzisiejszy świat, także obecną politykę, nie wracając do historii. Z tą myślą redakcja POLITYKI przygotowała drugie, rozszerzone wydanie „Tajemnic końca wojny”. Pomocnik Historyczny POLITYKI ukaże się 6 maja w kioskach i na sklep.polityka.pl.

Autorzy – wybitni historycy – zadają często prowokacyjne pytania, rozważają warianty historii alternatywnej, szukają nieznanych i mało znanych epizodów i faktów. Przyglądamy się bliżej głównym aktorom i ofiarom tego krwawego spektaklu. Autorzy niekiedy podsuwają nowe interpretacje słynnych wydarzeń, wynikające ze zdobycia nowych dowodów, odrzucenia ograniczeń politycznych i ideologicznych lub z oryginalnego skojarzenia faktów.

Układ „Tajemnic końca wojny” nie trzyma się kurczowo chronologii; artykuły zebrane są w kilku działach; czytamy o wojnie wojskowych, szpiegów, polityków, o udziale ludności cywilnej, o skutkach dla losów świata i wreszcie o pamięci – trwających dotąd sporach dotyczących wojny i jej konsekwencji. A po drodze przypominana jest wojna w detalach i na mapach: w kapsułkach informacyjnych płyną opowiadania o sprawach mniej lub bardziej ważnych, ale oddających klimat tamtego czasu.
(info “Polityka”)

Dodaj komentarz