Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zagranica

Hit grupy Guns N’ Roses książeczką dla dzieci

Członkowie amerykańskie grupy  hardrockowej Guns N’ Roses wyrazili zgodę na wydanie książeczki  dla dzieci na  bazie swego hity „Sweet child of’ mine”. Portal Billboard podaje, że tekst przygotował pisarz James Patterson oraz ilustratorka Jennifer Zivoyne.


Autor serii powieści o inspektorze Alexie Crossu, który od dawna jest fanem Guns N’ Roses, przekształcił tekst tej piosenki w opowieść o przygodach dwóch sióstr Mai i Natalii, które wychowują muzycy rockowi. Prototypami bohaterek były córka i siostrzenica menedżera Guns N ‘Roses Fernando Lebeisa.

Bardzo się cieszę ze współpracy z grupą i przekształcenia ich przeboju w fajna opowieść. Jestem pewien, że opowieść o “Sweet child o’ mine” [słodkim dziecku -red.] spodoba się dzieciom, a być może zaczną ją podśpiewywać wspólnie z rodzicami – skomentował Patterson. Publikacja powinna trafić do sprzedaży 1 września tego roku. Już teraz jest dostępna w przedsprzedaży.

Piosenka „Sweet child o ‘mine” z debiutanckiego albumu zespołu „Appetite for destroy” ukazała się w 1988 roku. Przez jakiś czas zajmowała pierwsze miejsce na prestiżowej liście przebojów Billboard Hot 100.

(źródło Billboard)

Dodaj komentarz