Targi w Polsce Targi, festiwale

Trwają Wirtualne Targi Książki. Spędź kulturalny weekend z ulubionymi autorami

Trwa pierwsza edycja Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik. Najwięcej spotkań zaplanowano na weekend – od piątku do niedzieli odbędzie się kilkadziesiąt wirtualnych rozmów z polskimi i zagranicznymi autorami. Na czytelników czekają nie tylko ulubieni pisarze, ale też liczne rabaty (do -65%) i egzemplarze książek z autografami. Tylko tutaj dostępna jest najnowsza Jadłonomia po polsku Marty Dymek. Wydarzenie trwa do 26 maja.


Weekend pełen literackich odkryć
Nowa, w całości wirtualna formuła wydarzenia pozwala na kontakt z ulubionymi twórcami w bezpiecznej przestrzeni domowej, przy zachowaniu elementów znanych z tradycyjnych targów książki. Rozmowy z pisarzami odbywają się na żywo za pośrednictwem Facebooka i Instagrama Empiku. Podczas wirtualnych spotkań można zadawać pytania i zdobyć egzemplarz z autografem.

W najbliższy weekend 22-24 maja odbędzie się ponad 20 spotkań autorskich. W piątkowy wieczór gośćmi Wirtualnych Targów Książki będą Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Bonda i Bogdan Lach, a także Marcel Moss i Agnieszka Lingas-Łoniewska. Literacka sobota rozpocznie się już o godz. 10:00 spotkaniem z Brandonem Mullem, autorem serii fantasy „Baśniobór”. W ciągu całego dnia odbędą rozmowy z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, Rafałem Kosikiem, Markiem Krajewskim, Pauliną Młynarską, Alkiem Rogozińskim, Justyną Suchanek, Magdaleną Witkiewicz, Manuelą Gretkowską oraz z nagrodzonym Pulitzerem Andrew Seanem Greerem. W niedzielny harmonogram wpisano wirtualne spotkania z Nelą Małą Reporterką, Justyną Bednarek, Adamem Wajrakiem, Aleksandrą Radomską, Beatą Pawlikowską, Katarzyną Błażejewską-Stuhr, Grahamem Mastertonem, Raphaelem Bobem-Waksbergiem, Jakubem Ćwiekiem i Katarzyną Puzyńską. Pełna lista wydarzeń wraz z godzinami ich rozpoczęcia znajduje się na stronie www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Nowa odsłona największego święta książki
Maj to tradycyjnie gorący okres dla moli książkowych, dlatego podczas Wirtualnych Targów Książki zaplanowano liczne premiery wyczekiwanych tytułów i promocje przygotowane przez poszczególne wydawnictwa, gdzie rabaty sięgają do -65%. Najnowsza książka kucharska Jadłonomia po polsku (Wydawnictwo Marginesy) Marty Dymek, która w środę zainaugurowała Targi, przyciągając przed ekrany aż 25 tys. widzów, dostępna jest tu na wyłączność w specjalnej promocji.

Wśród targowych premier warto zwrócić uwagę także na zbiór najciekawszych spraw z policyjnego archiwum autorstwa królowej polskiego kryminału Katarzyny Bondy i wybitnego profilera, dra Bogdana Lacha pt. Motyw ukryty. Z archiwum profilera (Wydawnictwo MUZA SA). Fanów tak popularnych w Polsce kryminałów zainteresują także Lot 202 Remigiusza Mroza (Wydawnictwo Filia) i Teściowe muszą zniknąć Alka Rogozińskiego (Wydawnictwo W.A.B.). Osoby zaczytane w literaturze obyczajowej powinny sięgnąć po nową książkę Magdaleny Witkiewicz – Zamek z piasku (Wydawnictwo Filia).

Wirtualne Targi Książki to wydarzenie ogólnodostępne i bezpłatne. Uczestnictwo w poszczególnych spotkaniach nie wymaga wcześniejszej rejestracji. By ułatwić udział w transmisjach osobom niedosłyszącym, podczas rozmów w ramach studia targowego na Facebooku zapewnione jest tłumaczenie na język migowy.


Pełen wykaz weekendowych spotkań:

22 maja (piątek)
Studio targowe – Facebook.com/Empikcom:
godz. 18:00 Janusz Leon Wiśniewski – premiera
godz. 20:00 Katarzyna Bonda, Bogdan Lach – premiera

Studio targowe – Instagram.com/Empikcom:
godz. 19:00 Marcel Moss – przedpremiera
godz. 21:00 Agnieszka Lingas-Łoniewska – przedpremiera

23 maja (sobota)
Studio targowe – Facebook.com/Empikcom:
godz. 10:00 Brandon Mull – premiera
godz. 12:00 Rafał Kosik – premiera
godz. 14:00 Marek Krajewski – premiera
godz. 16:00 Alek Rogoziński – premiera
godz. 18:00 Magdalena Witkiewicz – premiera
godz. 20:00 Andrew Sean Greer – spotkanie

Studio targowe – Instagram.com/Empikcom:
godz. 11:00 Aleksandra i Piotr Stanisławscy (Crazy Nauka) – spotkanie
godz. 15:00 Paulina Młynarska – spotkanie
godz. 17:00 Justyna Suchanek – spotkanie
godz. 19:00 Manuela Gretkowska – przedpremiera

24 Maja (Niedziela)
Studio targowe – Facebook.com/Empikcom:
godz. 10:00 Nela Mała Reporterka – spotkanie
godz. 12:00 Adam Wajrak – premiera
godz. 14:00 Beata Pawlikowska – premiera
godz. 16:00 Graham Masterton – spotkanie
godz. 18:00 Raphael Bob-Waksberg – spotkanie
godz. 20:00 Projekt “Nadzieja” – wydarzenie specjalne

Studio targowe – Instagram.com/Empikcom:
godz. 11:00 Justyna Bednarek – przedpremiera
godz. 13:00 Aleksandra Radomska – przedpremiera
godz. 15:00 Katarzyna Błażejewska-Stuhr – Live Cooking
godz. 17:00 Jakub Ćwiek – przedpremiera
godz. 19:00 Katarzyna Puzyńska – spotkanie

(źródło Empik)

Dodaj komentarz