Różne Rynek wydawniczy

Tajemnica miejsce “narodzin” Harryego Pottera wyjaśniona

Joan Rowling w końcu ujawniła tajemnicę “narodzin” Harry’ego Pottera. Szczerze przyznała, gdzie zaczęła pisać pierwszą książkę o młodym czarodzieju.


Jak się okazuje pomysł na książkę o Harrym Potterze i pierwsze zapisane strony powstały w wynajętym przez Joan Rowling mieszkaniu w londyńskiej dzielnicy Clapham Junction. Fani magicznej sagi mogą być zaskoczeni, gdyż przez cały czas za miejsce narodzin pierwszej książki o Harrym Potterze uważana była kawiarnia w Edynburgu The Elephant House, a według legendy pierwsze pierwsze notatki dot. treści książki spisane były na papierowych serwetkach tego lokalu. Rowling faktycznie bywała w tej kawiarni, ale nad książką pracowała już od kilku lat.

Pisarka zwierzyła się z tego w sieci społecznościowej, a nawet zamieściła zdjęcie z miejsca, w którym wymyśliła Harry’ego Pottera. To jest prawdziwe miejsce narodzin Harry’ego Pottera. Wynajmowałem pokój w mieszkaniu nad ówczesnym sklepem sportowym. Kiedy po raz pierwszy poszłam do kawiarni The Elephant House, pisałem już od kilku lat, więc nadal nie jest to moje miejsce narodzin historia, ale pewną jej część faktycznie tutaj napisałem – przyznała Rowling.

Fani są zaskoczeni wyznaniem pisarki. Wielu z nich przecież specjalnie przyjeżdżało do Szkocji, aby zasiąść w kawiarni, gdzie, jak myśleli, „narodziła się magia”. Tam przy wejściu można odczytać napis „Miejsce narodzin Harry’ego Pottera”.

To jednak nie wszystko sensacyjne wyznania pisarki. Joan Rowling postanowiła wreszcie zaspokoić ciekawość fanów i odsłonić zasłonę tajemnicy wokół swojego magicznego bestsellera. Przyznała, że ​​pomysł napisania książki o młodym czarodzieja przyszedł jej do głowy w pociągu Manchester – Londyn, a pomysł szalonych zawód na latający miotłach zrodził się po nocy w hotelu w Manchesterze.

(źródło news.online.ue)

Dodaj komentarz