Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

Portal New Italian Books

New Italian Books to włoska witryna uruchomiona w zeszłym tygodniu. Jej zadaniem jest promocja literatury i książek, języka i kultury tego kraju na całym świecie, zainteresowanie tłumaczeniami książek włoskich przed Targami Książki we Frankfurcie w 2023 r., gdzie Włochy będą gościem honorowym.

Projekt, który miał zaistnieć podczas tegorocznych odwołanych Targach Książki w Turynie, zawiera streszczenia książek, wywiady z autorami, recenzje. W części branżowej znajdziemy wykazy wydawnictw, agencji , informacje o targach książek, włoskich i europejskich nagrodach literackich.

Ważnym elementem strony są informacje o sponsorowanych przez rząd grantach na tłumaczenia. W tym zakresie New Italian Books łączy różnych graczy w łańcuchu wydawniczym we Włoszech i za granicą, wykorzystując wsparcie Włoskich Instytutów Kultury.

New Italian Books to projekt promowany przez Instytut Treccani przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Książki i Czytelnictwa we współpracy z Włoskim Stowarzyszeniem Wydawców .
{źródło New Italian Books)

Dodaj komentarz