Konkursy Konkursy zagraniczne

Francuska sieć Maison de la Presse przyznała swoją nagrodę za książkę

Nagroda francuskiej sieci Maison de la Presse w tym roku została przyznana Caroline Laurent za powieść Rivage de la Anger wydaną przez Les Escales. Powieść została wyłoniona przez Jury z krótkiej listy 7 książek. To już 51. edycja tego konkursu.


Powieść rozgrywa się w 1967 roku. Po 157 latach brytyjskiej obecności kolonialnej Mauritius uzyskał niepodległość. 22-letniej Marie Ladouceur, które mieszka na wyspie Diego Garcia w Chagos, archipelagu przylegającym do Mauritiusam, to nie ma znaczenia. Jest szalenie zakochana w Gabrielu Neymorinie, który przybył specjalnie, aby pomóc administratorowi wyspy. Mijają miesiące, Gabriel zaczyna jej unikać, łódź zaopatrzeniowa nie zatrzymuje się już w Chagos, zaczynają znikać ludzie. Dla Marie i Gabriela nadeszła godzina walki.

Maison de la Presse to marka lokalnych sklepów grupy NAP. Składa się z 1400 punktów sprzedaży w całej Francji. Każdego dnia odwiedza je 800 tys. klientów, kupując tam prasę, książki, gry i zabawki,  multimedia, artykuły papiernicze itp.


Od redakcji “Wydawcy”: A swoją drogą ciekawie, kiedy w Polsce odpowiednicy francuskiej sieci powołają jakąś nagrodę w zakresie literatury. Czekamy.
(żrodło ActuaLitte)

Dodaj komentarz