Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Raper Sokół założył wydawnictwo książkowe

Raper Sokół (Wojciech Sosnowski) założył wydawnictwo książkowe! Nazywa się Wydałem. Wkrótce premiera pierwszej książki.


Premiera pierwszej książki przewidywana jest połową czerwca. Nie znamy jej autora, wiemy tylko, że jest nim serdeczny przyjaciela Sokoła. Promocja tajemniczej książki ruszy 1 czerwca na stronach wydalem.com i prosto.com. Wtedy też poznamy jej autora, tytuł i opis. Premiera odbędzie się dwa tygodnie później.

Wydałem będzie wydawnictwem niszowym, co nie znaczy, że ma opierać się na pozycjach tylko dla bardzo wymagającego czytelnika. Przeciwnie – Sokół zapowiada, że stawia przede wszystkim na jakość pisania, a grupa docelowa to odbiorcy chłonący kulturę z różnych źródeł.


Sokól, czyli Wojciech Sosnowski (ur. jako Wojciech Sokół 11 marca 1977 w Warszawie), polski raper, a także przedsiębiorca i dziennikarz radiowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Zany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej WWO, której był współzałożycielem. W 2000 roku raper powołał wytwórnię muzyczną Prosto. W latach późniejszych firma rozszerzyła działalność o produkcję odzieży. Do końca 2012 roku jako dziennikarz był związany ze stacją radiową Roxy FM, w której wraz z Jakubem Żulczykiem prowadził autorską audycję „Instytut Prosto”. Wcześniej wraz z Agnieszką Sielańczyk prowadził program „Prosto w Roxy”. Prowadził także program „Kozackie sprzęty”, emitowany na kanale YouTube czasopisma PC World.
(źródło newonce/Wikipedia)

Dodaj komentarz