Targi za granicą

Targi Książki we Frankfurcie przygotowują się do otwarcia w warunkach pandemii – zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej (28.05, 16:00)

BBG (Börsenverein des Deutschen Buchhandels Beteiligungsgesellschaft), organizator Targów Książki we Frankfurcie, potwierdził zamiar zorganizowania targów książki w październiku. Targi prowadzone będą zarówno na terenie targowym, jak i po całym mieście. Na targach, zaplanowanych na 14-18 października, odbędzie się wiele wirtualnych i internetowych wydarzenia dla uczestników, którzy  z różnych powodów nie przyjadą do Niemiec. W tym roku organizowanie targów książki we Frankfurcie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Juergen Boos, dyrektor targów.


Po zapoznaniu się z planami targów w zakresie zabezpieczenia wymaganych obecnie warunków sanitarnych i utrzymywania dystansu między ludźmi kraj związkowy Hesja, na terenie którego leży Frankfurt, wyraził zgodę na to, aby wydarzenie na tak dużą skalę odbyło w ustalonym terminie. Nowe środki bezpieczeństwa obejmą bezdotykową rejestrację wjazdu samochodów na teren targów, kontrolę stanu zdrowi gości, zwiększenie minimalnej szerokości korytarzy z 6 do 7,5 metrów oraz podwojenie minimalnej wielkości boksów do 8 metrów kwadratowych.

Planowane zmiany oznaczają ograniczenie liczby wystawców na tegorocznej imprezie.

Organizatorzy stwierdzili również, że większość wydarzeń obejmujących szeroki wachlarz paneli dyskusyjnych zostanie zastąpiona wydarzeniami wirtualnymi. Natomiast dla publiczności targi będę otwarte w sobotę i niedzielę. Planowane jest także zorganizowanie tygodniowego internetowego „Bookfest”, które wesprze kilku niemieckich wydawców, w tym Random House, Bonnier i Bastei Lübbe.

Szczegóły programu zostaną ujawnione pod koniec czerwca, ale aspekt bezpieczeństwa z pewnością będzie miał ogromny wpływa na planowane imprezy. Uwe Behm, członek komitetu wykonawczego programu, podkreśla, że ​​wszystkie wymagania narzucone przez kraj związkowy Hesja zostaną wzięte pod uwagę.

Forma prezentacji gościa honorowego Kanady w 2020 r. Nie została jeszcze ustalona.

Dziś 28 maja o godz. 16:00 dowiemy się więcej szczegółów podczas prowadzonej on-linie konferencji prasowej.  

(źródło Publishers Weekly)

https://www.youtube.com/watch?v=WewaPYIQUkw&feature=emb_logo

Dodaj komentarz