Rynek wydawniczy

Książka Mary Trump z dziennym rekordem sprzedaży

Nim książka się ukazała, żywo była komentowana w mediach, z tłem pełnym sporów rodzinnych i straszeniami prawnikami. To wszystko złożyło się na jej sprzedaż – wspomnienia Mary Trump, siostrzenicy prezydenta USA rozeszły się pierwszego dnia w nakładzie 950 tys. egzemplarzy (dot. zamówień w przedsprzedaży oraz wersji cyfrowych i audio książki). Tak w każdym razie twierdzi ich wydawca Simon & Schuster, podkreślając, że to rekord firmy.

Pełny tytuł książki to Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man (tłum.: za dużo i nigdy dość: jak moja rodzina stworzyła najbardziej niebezpiecznego człowieka świata).

Mary Trump spędziła większość swojego dzieciństwa w dużym, imponującym domu swoich dziadków w sercu Queens w Nowym Jorku, gdzie dorastał Donald i jego czwórka rodzeństwa. Opisuje panujący tam koszmar traum, destrukcyjnych związków, dziwnych międzyludzkich kontaktów. Wyjaśnia, w jaki sposób określone wydarzenia i panujące wzorce rodzinne stworzyły człowieka, który obecnie zajmuje Gabinet Owalny, opisuje dziwne i szkodliwe relacje między ojcem, a jego dwoma najstarszymi synami, Fredem Jr. i Donaldem. Uważa obecnego prezydenta USA za zimnego i cynicznego Narcyza, co uniemożliwia mu rozsądną ocenę spraw i podejmowanie jasnych decyzji.

Mary Trump jest córką starszego brata Prezydenta, Freda Trumpa Jr., który zmarł w 1981 roku na skutek uzależnienia od alkoholu w wieku 42 lat. Z zawodu jest psychologiem. Inny brat prezydenta bezskutecznie próbował zapobiec ukazaniu się książki za pomocą środków prawnych.

(źródło ActuaLitte, Amazon)

One thought on “Książka Mary Trump z dziennym rekordem sprzedaży

Dodaj komentarz