Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Bratanica prezydenta USA o swoim stryju

Książka Mary L. Trump Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie (oryg. Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man)w Polsce od 7 października br. nakładem Wydawnictwa Agora. 


Jaki jest Donald Trump i jak stał się człowiekiem, który zagraża bezpieczeństwu całego świata? Wielu psychologów i dziennikarzy próbowało już odpowiedzieć na te pytania jednak to Mary L. Trump – psycholog kliniczna i jednocześnie bratanica prezydenta Stanów Zjednoczonych w książce Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie jak nikt wcześniej przedstawia wielowymiarowy portret swojego stryja. Tytuł od momentu premiery w lipcu 2020 r. sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

Mary L. Trump większość dzieciństwa spędziła w ogromnym domu swoich dziadków w sercu Queens w stanie Nowy Jork, gdzie dorastał również Donald i jego czworo rodzeństwa. Jedyna bratanica prezydenta Stanów Zjednoczonych i utytułowana psycholog kliniczna przez lata obserwowała zachowania wuja, będąc jednocześnie świadkiem destrukcyjnych i traumatycznych rodzinnych relacji.

W swojej książce Mary L. Trump jak nikt inny rzuca światło na mroczną sagę Trumpów. I to nie tylko z powodu unikalnej wiedzy o własnych krewnych, ale także dlatego, że wuj Donald wyznał jej prawdę o jednej z najpotężniejszych, ale też najbardziej dysfunkcyjnych rodzin na świecie.


Mary L. Trump opisuje z perspektywy bliższej niż ktokolwiek przed nią, jak zrodził się człowiek bez serca, który wygrał wyścig do Białego Domu – CNN.

Ukazało się wiele książek na temat Donalda Trumpa, ale ta jest najważniejsza – Vanity Fair.

Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę. Pokazuje ona bowiem, jak fałszywe są mity na jego temat, które sam stworzył i w które uwierzył – Los Angeles Times.


Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie już w pierwszym tygodniu po premierze (14 lipca br.) sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, stając się tym samym bestsellerem m.in. magazynu „New York Times”.

Polskie wydanie książki w tłumaczeniu Janusza Ochaba ukaże się 7 października br. nakładem Wydawnictwa Agora.

(info Agora)

Dodaj komentarz