Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów BookBook (16-27.07 2020)

Po pięć nowych i znanych już nam pozycji (jednaj wróciła na listę) znalazło się na obecnej liście bestsellerów sieci BookBook. Ale po kolei.


Nowość i od razu na pierwszym miejscu na liście – Miłe Natalii początki Olgi Rudnickiej (Prószyński Media).

Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik?
Dziesięcioletni Jarek – zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny – zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki, wychował sobie oddanego współpracownika, którego wykorzystywał do własnych celów.
Ale wkrótce się okazało, że uczeń przewyższył mistrza…
Jarosław Sucharski, zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski, wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku, przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską.


Na drugim miejscu Podlasie i Suwalszczyzna
Andrzeja Kłopotowskiego (Bezdroża).

Podlasie i Suwalszczyzna to wymarzone miejsca zarówno dla tych, którzy uwielbiają odkrywanie zabytków, jak i dla osób, które nad zwiedzanie przedkładają aktywny wypoczynek. Nie brakuje tu rezydencji, pałacyków i dworków. Zachowane historyczne miasta i wsie przechowują pamiątki świadczące o wielokulturowej i wieloreligijnej mieszance, jaka przez wieki tworzyła ten region. Podlaskie to też parki narodowe i krajobrazowe, które pozwalają obcować z nieskażoną przyrodą. Z myślą o turystach powstały w nich liczne szlaki rowerowe. Liczne jeziora i rzeki sprawiają, że to także wymarzony region, by spędzić tu wakacje np. w kajaku.


Z miejsca drugiego na trzecie spadł Prezes i spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego
Agaty Kondzińskiej i Iwony Szpaly
(Wydawnictwo Agora), książką o tym, jak prezes PiS zbudował swoje imperium. To opowieść o tym, co działo się przez dekady na zapleczu partii Jarosława Kaczyńskiego. Opowieść o podwójnych standardach w polityce i biznesie. Jak zwalczać układ, a z zaufanymi ludźmi tworzyć sieć spółek i fundacji. Tępić komunistów, ale robić z nimi intratne interesy. Tropić szemranych biznesmenów i brać od nich pieniądze. Domagać się wolnej prasy, ale wykorzystać jej łamy do partyjnej propagandy. Być skromnym, ale mieć ważną funkcję w instytucji wartej grube miliony. Nieść na sztandarze przejrzystość, a za zamkniętymi drzwiami negocjować biznes za miliard złotych. Brzydzić się obcym kapitałem, ale po niego sięgać. Dziennikarki „Gazety Wyborczej” pokazują, jaką drogę przeszedł Jarosław Kaczyński od dnia, gdy w biurze Porozumienia Centrum przestały działać telefony, bo nie było na rachunki, po budowę drapacza chmur w centrum Warszawy.


Na miejscu czwartym kolejna nowość: Każdego dnia
Davida Levithana (tł. Donata Olejnik, Wydawnictwo Dolnośląskie) – fascynująca opowieść ukazująca zawiłości życia i uczuć. To historia A i Rhiannon, którzy próbują odkryć, czy można prawdziwie kochać kogoś, kto każdego dnia jest kimś innym…

Każdego dnia w innym ciele i w innym życiu. Każdego dnia zakochany w tej samej dziewczynie.


Na listę powracają po chwilowej nieobecności Pokrewne dusze Agaty Kołakowskiej (Prószyński i S-ka) –  emocjonująca opowieść o zakamarkach ludzkiej psychiki i o tajemnicach, które każdy z nas w sobie skrywa.


Na szóstym kolejna powieść Remigiusza Mroza – Osiedle RZNiW (Czwarta Strona).

Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy.
Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej.

Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.


Na siódmym ostatnia nowość na liście: Żona między nami pary autorów Greer Hendricks oraz Sarah Pekkanen (tł. Marta Faber, Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Vanessa Thompson zrezygnowała ze wszystkiego – pracy i nowojorskich przyjaciół, by wieść bajkowe życie u boku “zbyt dobrego, by mógł być prawdziwy” męża Richarda, menedżera w funduszu hedgingowym. Gdy jednak ich z pozoru idealne małżeństwo sie rozpada, Richard wiąże się z młodszą kobietą – Vanessa nie może się pogodzić ze stratą swojego męża…
Nellie, młoda nauczycielka, spotyka mężczyznę swoich marzeń. Starszy od niej o dziewięć lat Richard jest czarujący, przystojny i zamożny. Rozpieszcza ją i traktuje niczym królową. Do czasu…


Miejsca od 8 do 10 zajęły znane nam już książki: W głębi lasu Harlana Cobena (Albatros) – spadła o jedno miejsce, z miejsca pierwszego aż na dziewiąte obsunęła się Kwestia ceny Zygmunta Miłoszewskiego  (W.A.B.), a listę zamyka Niecodzienny upominek pary autorskiej Maria Ulatowska i Jacek Skowroński (wyd. Prószyński i s-ka).

W głębi lasu dwójka zakochanych przypadkowo stała się świadkami krwawego morderstwa, które popełniono na czworgu nastolatków. Odnaleziono jednak tylko dwa ciała. Co stało się z pozostałymi, w tym z siostrą prokuratora Paula Copelanda, który po dwudziestu latach od tragedii wciąż nie może się z nią pogodzić.
I kiedy w Nowym Jorku w zastrzelonym mężczyźnie rozpoznaje drugą z zaginionych ofiar, zadaje sobie pytanie: Czy Camille żyje?

W Kwestii ceny Miłoszewski opowiada historię naukowca Bahdana Smugi oraz Zofii Lorenz, słynnej historyczki sztuki i poszukiwaczki zaginionych arcydzieł. Ta para poszukuje przywiezionych 150 lat temu przez polskiego zesłańca na Sybir bezcennych zabytków tajemniczego ludu Ajnów.

Kwestia ceny to thriller o naszych największych marzeniach i o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za spełnienie tych pragnień. O nauce, o religii, głodzie wiedzy, pogoni za ryzykiem, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości. Która być może właśnie dobiega końca.

Niecodzienny upominek to książka o miłość, która rozpoczęła się nad jeziorem. Niespodziewany syn… i upominek, wieszczący szczęśliwe zakończenie całej opowieści.


Dodaj komentarz