Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Nielsen Bookscan Polska – ranking sprzedaży książek (26.07-1.08.2020)

 Wg danych Nielsen BookScan Polska dwie książki z pierwszej trójki 30 tygodnia utrzymały swe miejsca.

Na pierwszym miejscu książka Remigiusza Mroza – Osiedle RZNiW (Czwarta Strona). 
Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy.
Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej.

Na miejscu drugim praca zbiorowa czwórki autorów pt. Dublerka (Albatros) – rasowy thriller obyczajowy o wyścigu “szczurów”:  cztery przyjaciółki i ta piąta starają się o  miejsce w przedstawieniu teatralnym, które otworzy im drogę do kariery.  Z tylu ich matki, które nie cofną się przed niczym, aby ich córki zwyciężyły. 

Trzeci miejsce utrzymał Cham niezbuntowany Rafała A. Ziemkiewicza  (Fabryka Słów) – książka ujawnia źródła i tłumaczy nasze narodowe działania, wybory, wewnętrzne konflikty. Tematy niezwykle istotne przedstawione w sposób subiektywny, lecz poparte argumentacją, z którą trudno polemizować. Problemy współczesności mające korzenie w historii, która ciągnie się za nami nieprzepracowana, hamując w nas poczucie wartości i wyjątkowości.


Panel BookScan Polska Nielsena pokrywa mniej więcej 10 -15 proc. rynku księgarskiego (sieci księgarskie oraz księgarnie internetowe). Informacje o sprzedaży przekazuje około 300 księgarń stacjonarnych (BookBook, Bookszpan, Książnica Polska, Między Kartkami, Świat Książki) i dwie księgarnie on-line (Taniaksiazka.pl i Swiatksiazki.pl). Informacje pochodzą z kas fiskalnych.

Dodaj komentarz