Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

„Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”- zwariowana powieść kryminalna dla całej rodziny w księgarniach 12 sierpnia

Trójka nastolatków, pies i skradziony, wart 7 milionów dolarów obraz – czyli Julka i Olek – bohaterowie książki i filmu Tarapaty powracają z nową przygodą. Premiera nietuzinkowej powieści kryminalnej dla całej rodziny Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2 ukaże się 12 sierpnia br. Tytuł powstał na podstawie scenariusza filmu „Tarapaty 2” – kontynuacji największego hitu polskiego kina familijnego, którego premiera przewidziana jest na 25 września br. 

Wernisaż w poznańskim Muzeum Narodowym ma być wielkim wydarzeniem, a jest… wielkim wybuchem. Na oczach publiczności eksploduje cenny obraz Moneta.. Tak się składa, że są przy tym Julka, Olek i pies Pulpet, trójka detektywów znanych z książki i filmu “Tarapaty”. Oczywiście natychmiast zabierają się za rozwiązanie zagadki. W śledztwie towarzyszy im piękna i odważna Fela. Dzieciaki zabierają się za poszukiwanie pewnej tajemniczej Lucyny. Lata temu rzuciła na muzeum klątwę i wszystko wskazuje na to, że jest zamieszana w sprawę..

Jest taki rodzaj tarapatów, na które się czeka. To przygoda, pościg, ucieczka i kryminalna zagadka. Dodajmy zawiedzioną przyjaźń i koleżeńskie intrygi – i mamy przepis na prawdziwe kłopoty! Tarapaty mają swoją wersję filmową. Bardzo lubię przeczytane książki porównywać z ich ekranizacją. Podczas lektury bohaterowie pojawiają się w mojej głowie. Nadaję im wygląd, wzrost, barwę głosu…A potem sięgam po film i sprawdzam, czy wszystko się zgadza. Tarapaty dostarczyły mi takiej frajdy. I wiecie co? Styka.
Joanna Olech

Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2 – zwariowana powieść kryminalna dla całej rodziny autorstwa Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel, z ilustracjami Marty Ruszkowskiej, ukaże się 12 sierpnia br.

Tytuł powstał na podstawie scenariusza filmu „Tarapaty 2” w reżyserii Marty Karwowskiej, który ukaże się w kinach 25 września br.

W rolach głównych Pola Król, Mia Goti, Kuba Janota – Bzowski a także Zbigniew Zamachowski, Joanna Szczepkowska, Sandra Korzeniak i Tomek Ziętek. Specjalnie do filmu Dominic Buczkowski-Wojtaszka & Patryk Kumór skomponowali trzeci singiel Marcina Maciejczaka, zwycięzcy The Voice Kids. Utwór „Jeśli powiem” z miejsca stał się hitem sieci. Pierwsza część „Tarapatów” była prawdziwym powrotem do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego – przyciągnęła do kin w Polsce ponad 320 000 widzów, najwięcej po 1989 roku. „Tarapaty” są dostępne na DVD, zostały także sprzedane do wszystkich najważniejszych stacji telewizyjnych w Polsce. Film można także w każdej chwili obejrzeć w sieci – jest dostępny w serwisach NetflixPlayerIpla i VOD.   

(info Agora)

One thought on “„Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2”- zwariowana powieść kryminalna dla całej rodziny w księgarniach 12 sierpnia

Dodaj komentarz