Konkursy literackie Konkursy zagraniczne

Konkurs dla studentów-jurorów konkursu „Wybór Goncourts” – zaproszona młodzież z Polski

Akademia Goncourt zaprasza studentów-jurorów z Polski, Tunezji, Belgii i Austrii do napisania recenzji literackiej dot. dzieła  laureata Nagrody Goncourt. Nagroda: wycieczka do Paryża i obiad w Drouant i akademikami z Goncourt.


Akademia  Goncourt, przy wsparciu Fondation du Crédit Mutuel, rozpoczyna w tym sezonie literackim dodatkowe działania w ramach Wyboru Goncourt. Młodzi jurorzy zostają zaproszeni do napisania recenzji powieści w grupy tegorocznych laureatów. W tym pierwszym roku udział wezmą studenccy z czterech krajów: Polski, Tunezji, Belgii i Austrii.

Każdy uczestnik będzie musiał napisać tekst o długości 3000 znaków. Jury powołane przez Instytut Francuski prześle Akademii Goncourt na zakończenie obrad nazwisko zwycięzcy. Ten ostatni zostanie nagrodzony podróżą do Paryża w kwietniu 2021 r., podczas której zje obiad w Drouant z akademikami z Goncourt. Jeśli sytuacją epidemiczna nie pozwoli na taką podróż nagrodą będzie wywiad z akademikami w formie wideokonferencji i zestaw książek.

Wybór Goncourt przeprowadzany jest w 20 krajach przez studentów wydziałów romanistyki. Nadzór sprawują Instytuty Francuskie i Akademia Goncourt.
(źródło Akademia Goncourt)

Dodaj komentarz