Drukarnie Poligrafia poligrafia - różne

Dwunastometrowy obraz zdobi drukarnię Opolgraf!

Ogromny baner o szerokości 12 metrów i powierzchni 100 metrów kwadratowych zawisł na budynku drukarni Opolgraf. To reprodukcja obrazu Marcina Painta, barwne dzieło, które wzbogaca estetycznie ulicę Mieczysława Niedziałkowskiego oraz pokazuje drukarnię jako firmę pełną barw zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Pełna kolorowa stylistyka prac artysty idealnie oddaje charakter Opolgrafu.

Oryginał dzieła można podziwiać w reprezentatywnej sali drukarni Opolgrafu, znajdziemy na nim elementy charakterystyczne i wpisujące się w specyfikę pracy w drukarni: książki, składki oraz cała paleta barw.

Prace Marcina Painta wzbogacają kolekcje prywatne w Polsce i za granicą, m.in. w Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie. Swoją karierę malarską artysta rozpoczął na wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dzieła artysty biorą udział w wielu nowatorskich projektach designerskich, jednym z nich są Artefakty ED-Wall Art. Jak opisuje historyk sztuki Katarzyna Kalina Marcin Painta jest prawdziwym kolorystą, jego genialna paleta, pozostaje w oczach widza jeszcze długo po realnym kontakcie z obrazem. Jednak to, co uszlachetnia malarstwo Marcina, to perfekcyjna spójność przebogatych form, kolorów i wizji.

Artysta przełożył wizję drukarni i kolorów na obraz, który można podziwiać, idąc ulicą Mieczysława Niedziałkowskiego. Pomysłodawcą projektu jest Prezes drukarni Opolgraf Mirosław Szewczyk, który ceni sztukę, a zwłaszcza malarstwo.

(info Judyta Gralka, Opolgraf)

One thought on “Dwunastometrowy obraz zdobi drukarnię Opolgraf!

Dodaj komentarz