Kalendarze

Galeria kalendarzy – Drukarnia Opolgraf


Kalendarze – często dzieła sztuki, które, gdy minie rok, przepadają w bezdnie niepotrzebnych i zużytych rzeczy. Spróbujmy zachować je w pamięci i wybierzmy te najciekawsze. Na naszym portalu uruchomiliśmy więc stosowaną Galerię, prosząc naszych czytelników – wydawców, drukarzy, osoby kochające piękne druki – o przysyłanie na nasz adres kalendarzy, które Waszym zdaniem zasługują na szerszą prezentację i które mogą stanąć w szranki konkursowe.

Drukarnia Opolgraf przez kilka lata cieszyła swych klientów i przyjaciół oryginalnie zaaranżowanymi, wieloplanszowymi kalendarzami. Ostatnio jednak wydaje kalendarze prostsze – trójdzielne i zdzierakowe.

W tym roku na ścianie możemy powiesić kalendarze zdzierakowy, w którym blok kart z kalendarium przyklejony jest kartonową podstawę z reprodukcją obrazu Marcina Painta, postacią zamyślonej dziewczyny z książkami.

To ostatnio charakterystyczny element Opografu – ogromny baner z reprodukcją tego obrazu zawisł późną jesienią na drukarni, natomiast oryginał dzieła można podziwiać w reprezentatywnej sali zakładu.

Dodaj komentarz