Filmy Rynek wydawniczy

Czy będzie kontynuacja “Enoli Holmes” na Netflix?

Film o Enoli Holmes,  siostrze Sherlocka Holmesa  (w roli głównej Mille Bobby Brown) świeci triumfy na Netflikx. Film jest dostępne na tej platformie od 23 września i należy do najczęściej oglądanych. Teraz widzowie domagają się kontynuacji, a czy tak się stanie dowiemy się pod pewnie pod koniec tego roku.

Udzielony dla „Deadline” wywiad Mille Bobby Brown i reżysera Harry’ego Bradbeera daje taką nadzieję:  „Jest jeszcze wiele do opowiedzenia –  powiedziała aktorka. – Historia się nie skończyła. Enola jeszcze nie dorosła, wciąż sie zmieni, jest jeszcze sporo materiału do pokazania”.

W latach 2006-2010 Nancy Springer wydała sześć powieści o Enoli Holmes. Przez wielu krytyków literackich uważane są one z najważniejszych wydarzeń literackich ostatnich lat w literaturze dla młodzieży. W 2006 ukazała się Sprawa zaginionego markiza, na podstawie którego powstał pierwszy film Netflix. W 2007 roku Sprawa leworęcznej Lady, rok później Sprawa złowieszczych bukietów i Sprawa szczególnego różowego wachlarza, w 2009 roku Sprawa tajemniczej krynoliny oraz w 2010 roku Sprawa pożegnania Cygana. W Polsce trzy pierwsze tytuły ukazały się nakładem wydawnictwa Poradnia K.

W pierwszym tomie Enola, której umiejętności wbijają w dumę jej brata, zaczyna zajmować się sprawą zaginięcia swej matki (Helena Bonham-Carter) i jednocześnie rozwikłuje spisek wokół tajemniczego młodego lorda.

(źródło screenrant.com)

One thought on “Czy będzie kontynuacja “Enoli Holmes” na Netflix?

Dodaj komentarz