Ludzie polskiej poligrafii Odeszli od nas Rynek wydawniczy

Tadeusz Chęsy nie żyje

Msza św.  Żałobna za Pana Tadeusza odprawiona zostanie dnia 06.11.2020 r o godz. 11:00 w kościele parafii pw. Św. Mikołaja. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 12:00 na cmentarzu parafii pw. Św. Mikołaja przy ul. Marulewskiej w Inowrocławiu.

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci naszego przyjaciela, a zawodowo założyciela i właściciela jednej z największych polskich drukarń dziełowych Pozkal w Inowrocławiu, prezesa Uzdrowiska „Solanki”.
Miał 73 lata, ostatnie tygodnie spędził w szpitalu, walcząc z koronawirusem. Odszedł 3 listopada 2020 roku o godz. 7:15.

Tadeusz Chęsy urodził się w Bydgoszczy, tam zdobył wyższe wykształcenie, ale całe swoje dorosłe życie zarówno uczuciowe, jak i zawodowe związał z Inowrocławiem. Był człowiekiem niezwykle czynnym zawodowo i społecznie, m.in. wieloletnim prezesem Sekcji Poligrafów SIMP.. Za pracę na rzecz rozwoju szeroko pojętej kultury, sztuki, sportu i edukacji, a także za liczną i bezinteresowną działalność charytatywną i filantropijną w ubiegłym roku został odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia. W 2012 roku został uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodzinie i bliskim ŚP. Tadeusza Chęsego przekazujemy wyrazy współczucia. Pamięć o naszym przyjacielu i wielkiej postaci polskiej poligrafii pozostanie w nas na zawsze.

Cześć Jego Pamięci!
Redakcja „Wydawcy”,
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek


Pożegnanie

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi i Przyjaciela inż. Tadeusza Chęsego twórcę czołowej firmy poligraficznej w Polsce – Drukarni POZKAL w Inowrocławiu, wieloletniego Prezesa Sekcji Poligrafów Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Odszedł od nas dobry Człowiek o silnym charakterze, niezwykłej osobowości, ujmujący skromnością oraz twórczą wizją.

Żegnamy wspaniałego Kolegę, który cieszył się powszechnym poszanowaniem. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Koleżanki i Koledzy
z Sekcji Poligrafów SIMP


Dodaj komentarz