Różne Rynek wydawniczy

Zgłoś się do listy wyborców w wyborach do Wrocławskiej Rady Kultury

Jeszcze tylko do niedzieli można dopisać się do listy wyborców w wyborach do Wrocławskiej Rady Kultury. Na ośmioro kandydatów i kandydatek zagłosować będziemy mogli 4 grudnia – ostatniego dnia rozpoczynającego się w poniedziałek Wrocławskiego Kongresu Kultury.

Wybory stanowią jeden z najważniejszych elementów programu tegorocznego kongresu. Rada składała się będzie z 15 osób: pięciu radnych wskaże Prezydent Wrocławia, dwóch wytypowanych zostanie przez wrocławskie instytucje kultury, pozostali wybrani zostaną przez uczestników kongresu. Wybory pomogą wyselekcjonować ośmiu przedstawicieli środowiska, którzy przez trzy lata będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizowania polityki kulturalnej oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych, a także ściśle współpracować ze stroną społeczną.

Do listy wyborców dopisać się można do 29 listopada za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: kongres.kulturawroclaw.pl/rejestracja.

Uprawnione do głosowania są osoby pełnoletnie, których centrum aktywności znajduje się we Wrocławiu i które są przedstawicielami lub uczestnikami wrocławskiego środowiska kulturalnego. 4 grudnia każda z zarejestrowanych osób otrzyma na podany przy zapisie adres e-mail wygenerowany automatycznie unikatowy link, umożliwiający udział w głosowaniu. Głosy będzie można oddać na maksymalnie ośmioro spośród 52 kandydatów i kandydatek.

Porozmawiajmy o kulturze
Na program trzech pierwszych dni (30.11-2.12) składać się będzie 9 dyskusji stolikowych – rejestracja do udziału w nich została zakończona. Podczas dwóch kolejnych dni Wrocławskiego Kongresu Kultury (3-4.12) na jego internetowych kanałach transmitowany będzie na żywo przebieg paneli dyskusyjnych i wieczoru wyborczego – widzowie będą mogli wchodzić w interakcję z gośćmi za pośrednictwem przesyłanych w mediach społecznościowych komentarzy. Panele będą okazją, by porozmawiać choćby o redefinicji roli instytucji kultury, sieciowaniu jako narzędziu integracji środowiska czy miejskich i wojewódzkich politykach kulturalnych; wieczór wyborczy to dla kandydatek i kandydatów ostatnia przed startem głosowania szansa, by przekonać wyborców i wyborczynie do swojej wizji działań Wrocławskiej Rady Kultury. Udział w transmisji nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Kuba Żary, +48 502 824 381, kuba.zary@strefakultury.pl
Kajetan Buturlak, +48 508 492 131, kajetan.buturlak@strefakultury.pl

(Strefa Kultury Wrocław)

Dodaj komentarz