Konkursy literackie Najlepsze książki/plebiscyty

14. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Od 30 listopada organizatorzy przyjmują książki do 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Swoje typy do Nagrody w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) oraz edycja warszawska mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze, a także czytelniczki i czytelnicy. Propozycje tytułów z tego roku należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Zgodnie z regulaminem w konkursie będą rozpatrywane książki napisane po polsku przez żyjących autorów i autorki.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2021 roku.
Należy przesłać po 8 egzemplarzy książki na adres:
Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy
Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa

W razie pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu:
nagrodaliteracka@um.warszawa.pl
tel. 22 443 03 66.


Nagroda Literacka m.st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. „Konkurs jest kontynuacją tradycji nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38, a przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza – Władysław, ostatnim zaś przed wojną – Leopold Staff” – czytamy o nagrodzie.

Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach. W regulaminie przewidziano miejsce nie tylko dla kategorii tradycyjnych jak proza, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży, ale również stworzono kategorię wyłącznie dla pozycji varsavianistycznych – edycja warszawska. Dodatkowo przyznawany jest tytuł – warszawski twórca, przeznaczony dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą.

Nominacje zostaną ogłoszone w kwietniu, a laureatów wyłonionych przez jury poznamy podczas uroczystej gali, która zwykle odbywa się w czerwcu.

Fundatorem i organizatorem nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa.
(źródło kulturalna.warszawa.pl)

Dodaj komentarz