Różne Rynek wydawniczy

Gala Rankingu Bibliotek on-line

Poznaliśmy laureatów tegorocznego, jubileuszowego Rankingu Bibliotek 2020. Dziś odbyła się Gala rankingu; miała charakter wirtualny, bez udziału publiczności. Transmisja wydarzenia była realizowana na Facebooku i kanale YouTube Instytutu Książki.


W tym wyjątkowym roku już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej Organizatorzy postanowili nie rezygnować z gali Rankingu Bibliotek, jednak sama uroczystość wyglądała zupełnie inaczej niż dotychczas – jej formę i przebieg dostosowano do możliwości wynikających z aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Od 10 lat organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

(źródło Instytut Książki)

Dodaj komentarz