Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – podsumowanie roku 2020

A oto podsumowanie sprzedaży hurtowni Motyle Książkowe za 2020 rok. W tym roku zwycięzca powtarzał się prawie co miesiąc – nie mogło więc być inaczej. NUMER JEDEN  – Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego wydana nakładem Wydawnictwa Pointa – gratulacje!!! Książki z kolejnych miejsc również często się powtarzały, spadając, to wracając do pierwszej dziesiątki.


Miejsce pierwsze: Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – sympatycznie i prosto opisane losy niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch, brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.


Miejsce drugie: Mój szef Melissy Dorwood (wyd. Melissa Dorwood) – romans biurowy, który ponoć może rozpalić zmysły czytelników, rozmiękczyć serce i rozbawić do łez.


Miejsce trzecie: poradnik  Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym Dariusza Kulmana (wyd. Elimat).


Miejsce czwarte: Szkoła cięcia pań Alicji i Lucyny Grabowskich (Wydawnictwo Szarotka) – poradnik dla ogrodników i miłośników kwiatów .


Miejsce piąte: Nocniki Alony Frankiel (wyd. Nisza): Nocnik nad nocnikami dla chłopców i Nocnik nad nocnikami dla dziewczynek.

Dzieciaki uwielbiają tę książeczkę, z zapałem „czytają i bezboleśnie rozstają się z pampersami. Tak się dzieje w kilkunastu krajach, od Azji przez Europę, Afrykę po Stany Zjednoczone, gdzie Nocnik nad nocnikami trafił już do prawie pięciu milionów domów. Alona Frankel napisała i narysowała go kiedyś dla własnego synka, z miłością, humorem i bez pruderii. Od tamtej pory wydała 36 książek dla dzieci, zbiera za nie liczne laury. W 2005 opublikowała też autobiograficzną powieść dla dorosłych – o dzieciństwie w Polsce w czasie Holokaustu i w latach powojennych. Dziewczynka, wydana w Polsce dwa lata później, została uhonorowana Nagrodą Sapira, najwyższym izraelskim wyróżnieniem w dziedzinie literatury.


Miejsce szóste: Masoneria 2020… Stanisława Krajskiego (Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu).

W tej książce autor wziął pod lupę masonerię i jej działania nie tylko na terenie Polski, ale i innych krajów świata. Autor, analizując sposób dochodzenia do bogactwa, a w konsekwencji wpływania na światową politykę, takich finansowych potęg, jak rody Medyceuszy, Fuggerów czy Rothschildów, ujawnia mechanizmy rządzące światowym biznesem, który ma strategiczny wpływ na politykę poszczególnych państw.


Miejsce siódme: Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie Allena Carta (wyd. Betters).

Niemal każdy palacz papierosów doskonale wie, jak nałóg ten jest niezdrowy, jakie koszty powoduje i jakie negatywne konsekwencje za sobą niesie. Jednak mimo wszystko obawiamy się życia bez papierosa. Autor Prostej metody jak skutecznie rzucić palenie uświadamia, że palenie nie jest jedynym zajęciem, które sprawia przyjemność i pozwala się odprężyć. Używa logicznych argumentów, które pozwolą Ci zrozumieć, że mitem jest przekonanie, iż palenie łagodzi stres i jest sposobem na lepszą koncentrację. Z tą książką łatwiej uwolnisz się z nikotynowej pułapki!


Miejsce ósme: Przerywam zmowę milczenia,
ks. abp Jana Pawła Lengi
(wyd. Św. Tomasza).

O kryzysie w Kościele, herezji, apostazji i grzechach zaniedbania.

Jeśli chcesz by nawrócił się Twój mąż, Twoja siostra, syn, proboszcz, biskup – podaruj im tę książkę.
Książka ta powinna wstrząsnąć polskim Kościołem. Powinna otworzyć oczy wielu świeckim, kapłanom i biskupom. Czy tak się stanie?


Miejsce dziesiąte: Miłość Astrid Desborders (przekład Paweł Łapiński, wyd. Entliczek).

Poetycka, pełna ciepłego humoru opowieść o miłości macierzyńskiej, z uroczymi ilustracjami autorstwa Pauline Martin.
Pewnego dnia Archibald pyta: „Powiedz, mamo, czy będziesz mnie kochać całe życie?” „Hmm, no cóż, zdradzę ci pewien sekret…”, odpowiada mama i czule wylicza chwile spędzone razem, kiedy wszystko jest okazją do wyrażenia miłości. Każda rozkładówka przedstawia przeciwstawne sytuacje z codziennego życia rodziny i odkrywa prostą prawdę, że miłość mamy do dziecka jest bezwarunkowa. Ale największy sekret poznajemy na końcu. 


Miejsce dziesiąte: Katalog roślin. Drzewa, krzewy, bylinypraca zbiorowa wydana przez Agencję Promocji Zieleni.

W ogródkach i sadach pracy zawsze w bród i każda porada się przyda.

(źródła – m.in. strony internetowe wydawnictw)

One thought on “Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – podsumowanie roku 2020

Dodaj komentarz