Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – ROK 2021

Motyle Książkowych podsumowały 2021 rok. Zaskakują aż cztery pozycje z podsumowania 2020 roku, z czego na miejscu pierwszym utrzymał się wciąż niepokonany Dziadek i niedźwiadek… Łukasza Wierzbickiego (Pointa).1. Przez sześć miesięcy na miejscu pierwszym – Dziadek i niedźwiadek – historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – sympatycznie i prosto opisane losy niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa.


2. Koniec pieniądza papierowego Rolanda Baadlera (wyd. DeReggio): autor, przenikliwy analityk i praktyk, podaje nam na tacy samo sedno podstępu wymierzonego w nasz majątek i trafnie przewiduje następstwa związanej z tym dziejowej przemiany.


3. Biurowy romans Mój Szef, Mój As Melissy Darwoord (wyd. Melissy Darwoord).


4. Szkoła cięcia pań Alicji i Lucyny Grabowskich (Wydawnictwo Szarotka) – poradnik dla ogrodników i miłośników kwiatów .


5. Biurowy romans Mój Szef Melissy Darwoord (wyd. Melissy Darwoord).


6. Całkiem zwyczajny kraj Briana Porter-Szucsa (Wydawnictwo Filtry) pojawił się na liście Motyli Książkowych w lutym br. Całkiem zwyczajny kraj to Historyczny esej, w którym autor polemizuje z cierpiętniczo-bohaterską interpretacją polskich dziejów, tak powszechną w publicznym dyskursie, i oferuje świeże spojrzenie na kształtowanie się idei polskiej państwowości, a także formowanie się świadomości narodowej i społecznej po 1795 roku.
Porter-Szűcs jako „zewnętrzny” badacz nie ma problemu z kwestionowaniem mitów dotyczących naszej historii, co dla ich wyznawców może okazać się zaskakujące lub trudne do przyjęcia.
Czy faktycznie chłopi identyfikowali się z polskością? Czy na pewno II RP szanowała swoich niepolskich obywateli i przestrzegała ich praw? Czy życie w PRL było jedną wielką udręką? Czy Polacy mieli (i mają) jasną wizję państwa, czy kształtowało się ono niejako przez przypadek?
Siłą książki jest nie tylko niezależność myślenia autora oraz odkrywcze przykłady, ale też żywo prowadzona narracja i przystępny język.


7. Szamańska chorobaJacek Hugo-Bader (HBM Hugo-Bader Media):  To nie jest zwyczajne wygrzewanie ciała w parze i ukropie, ale szamańska tortura w chacie potu, doprowadzanie samego siebie przez fizyczną udrękę do ekstazy, rytuał ognia i wody, w którym wrzaski i wycie kobiet mieszają się z gardłowym śpiewem szamanów. To przerażający, diabelski dźwięk o nieludzko niskiej częstotliwości, przy którym ciarki latają po plecach.
(fragment książki)


8. Tech. Krytyka Środowiska Technologicznego Jana Białka (wydawnictwo Garda) – problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego, mechanizacja człowieka i środowiska naturalnego. Zrozumienie tych zagadnień jest niezwykle istotne, gdyż ekspansja środowiska technicznego bezpowrotnie zmieni człowieka i całe środowisko naturalne.


9. Choroba refluksowa przełyku. Dieta i jadłospisy, praca zbiorowa wydana przez EscapeMagazine.pl

10. Listę zamyka Nocnik na nocnikamiChłopiec Alony Frankiel (Wydawnictwo Nisza) – przesympatyczna książeczka, która pozwala maluchom bezboleśnie rozstać się z pampersami. Alona Frankel napisała i narysowała ją dla własnego synka, z miłością, humorem i bez pruderii.


Miejsca w drugiej dziesiątce:

11. Nocnik na nocnikami. Dziewczynka,Alona Frankiel (Wydawnictwo Nisza)
12. Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy, Maciej Bońkowski i Marcin Majewski (EscapeMagazine.Pl)
13. Kosmoliski Marka Marcinowskiego (Anatta)
14. Ukochane równanie profesoraYoko Agawa (Tajfuny)
15.  Godziny Włoskie, Henry James (Wydawnictwo Próby)
16. Jezus Niechrystus, Piotr Augustyniak (słowo/obraz)
17.  Kwantechizm, czyli klatka na ludzi, Andrzej Daragan (Fabuła Fraza)
18. Masoneria polska 2021 Na skraju przepaści, Stanisław Krajski (Wyd. św. Tomasza z Akwinu)
19. Europa przeciwko Żydom 1880-1945, Gotz Aly (Filtry)
20. Wstecz. Historia Warszawy od początku prof. Błażej Brzostek (Muzeum Warszawy)

Uwaga: informacje o książkach pochodzą ze stron ich wydawców.


Dodaj komentarz