Hurt/księgarstwo Różne

Ateneum po raz trzeci z Diamentem Forbesa

Ateneum, hurtownia książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych w Polsce, otrzymało po raz trzeci najważniejszą nagrodę w biznesie dla najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw – Diament Forbesa 2021.

Trzeci Diament Forbesa dla Ateneum cieszy nas równie mocno jak dwa poprzednie, gdyż jest oznaką stałego i dynamicznego rozwoju Ateneum na przestrzeni lat, potwierdzeniem naszej pozycji jako lidera dystrybucji, a także gwarancji bezpieczeństwa finansowego – komentuje Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum.

Nagroda ta przyznawana jest przez jedną z najbardziej opiniotwórczych i rozpoznawalnych marek na świecie spośród magazynów biznesowych – „Forbesa”. Cieszy się ona estymą i przez wiele środowisk uważana jest za najważniejszą w biznesie. Diamenty Forbesa przyznawane są firmom, które cechuje najbardziej dynamiczny rozwój. Analitycy Bisnode Polska we współpracy z redakcją miesięcznika „Forbes” wyceniają przedsiębiorstwa za pomocą metody szwajcarskiej, która łączy podejście majątkowe i dochodowe.

Ateneum to działająca od 2004 roku hurtownia, która swoją karierę rozpoczęła od rynku książki. W szybkim tempie rozszerzając lokalny zasięg w ogólnopolski, uzupełniła następnie ofertę o asortyment branży papierniczej i zabawkowej. Ateneum już wielokrotnie było nagradzane, m.in. otrzymując dziewięć laurów Gazeli Biznesu. W raporcie ekspertów z londyńskiej giełdy z 2016 roku Ateneum zostało uznane za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie. Pod koniec 2020 roku redakcje dwu opiniotwórczych gazet: „Parkietu” oraz „Rzeczpospolitej”, umieściły Ateneum w elitarnym gronie stu najbardziej wpływowych firm w Polsce godnych wejścia na warszawską giełdę.

(info Ateneum)

Dodaj komentarz