Poligrafia Technika

Konica Minolta wprowadza na rynek nową serię produkcyjnych maszyn cyfrowych AccurioPress C4080

Konica Minolta poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii, cyfrowych maszyn produkcyjnych do druku kolorowego – AccurioPress C4080. Jak zapewnia firma, łączą one wysoką wydajność i jakość reprodukcji, znane z wcześniejszych modeli tego producenta. Jednocześnie urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające wspierać użytkowników w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu.

Nowe funkcjonalności maszyn z serii AccurioPress C4080 uwzględniają m.in.: bogate opcje obróbki końcowej inline, automatyczną kontrolę jakości w czasie rzeczywistym oraz usprawniony workflow, pozwalający na integrację urządzenia z różnymi rodzajami oprogramowania.

Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska mówi: Maszyna jest odpowiedzią na obecne czasy i potrzeby przede wszystkim z uwagi na jej daleko idącą automatyzację. Automatyzację należy tu rozumieć jako optymalizację procesu drukowania, uwzględniającego wszystkie czynności związane z przyrządem maszyny i późniejszym kontrolowaniem jakości drukowania oraz wykańczania. Funkcjonalność maszyny i jej intuicyjność w obsłudze mogą być antidotum na problemy z dostępnością i szkoleniem operatorów, szczególnie w obecnych, pandemicznych czasach. Urządzenie pozwala obniżyć istotne koszty, choćby te wynikające z błędów i związane na przykład z obsługą reklamacji. I co najważniejsze, maszyna definiuje na nowo najwyższe standardy produkcji poligraficznej.

Seria składa się z trzech modeli: AccurioPress C4080 – pracującego z prędkością 81 str./min., AccurioPress C4070 – 71 str./min., AccurioPress C4065 – 66 str./min. Wszystkie nowe urządzenia są już dostępne, a ich wdrożenie ma – umożliwić sprawną implementację technologii druku cyfrowego ich użytkownikom. Ułatwić to mają nowe, istotne funkcje, pozwalające drukarniom komercyjnym i departamentom poligraficznym na realizację produkcji wysokonakładowej.

Maszyny wchodzące w skład serii AccurioPress C4080 obsługują szerokie portfolio podłoży drukowych, takich jak papiery ozdobne czy powlekane do 360 g/m2. Możliwe jest tu zadrukowywanie arkuszy o długości maksymalnej 1300 mm w trybie jednostronnym oraz do 864 mm w trybie dwustronnym. Nowy, opcjonalny czujnik mediów umożliwia ocenę rodzaju podłoża i jego gramatury bez konieczności ewidencjonowania. Z kolei w skład wyposażenia standardowego wchodzą funkcja drukowania kopert i wsparcie dla aplikacji z zastosowaniem papierów tłoczonych.

Maszyny posiadają ponadto liczne funkcje wykańczania, w tym: tworzenie broszur, zszywanie, oprawę miękką i szycie drutem. Wraz z urządzeniem może zostać dostarczony także działający w trybie inline moduł tnąco-wykańczający Konica Minolta TU-510, wprowadzony początkowo z myślą o wysokonakładowym modelu produkcyjnym AccurioPress C14000. Umożliwia on przycinanie arkusza do wymaganego formatu z czterech stron oraz bigowanie, co jest pomocne przy wykańczaniu banerów, broszur, materiałów direct mail czy wizytówek.

Kolejna opcja dostępna wraz z maszynami AccurioPress C4080 to IQ-501 – „inteligentny” moduł kontroli jakości. Umożliwia on automatyczną kontrolę kolorystyki i pasowania w czasie rzeczywistym, jak również tworzenie profili kolorystycznych nawet przez osoby nie posiadające specjalistycznych kwalifikacji. W efekcie redukowana jest liczba błędów i czasu niezbędnego na realizację zlecenia.

Wśród innych opcji AccurioPress C4080 usprawniających proces produkcyjny Konica Minolta wymienia automatyczne: linearyzację, pasowanie w trybie drukowania dwustronnego, profilowanie oraz funkcję czyszczenia. W urządzeniach znajduje zastosowanie stworzona przez Konica Minolta zaawansowana technologia przetwarzania barwnego Screen-Enhancing Active Digital Process (S.E.A.D.). Ten zestaw technologicznych innowacji ma, zdaniem producenta, zagwarantować wyjątkową reprodukcję kolorów przy najwyższej prędkości.

Mateusz Woźniak podsumowuje: Seria maszyn AccurioPress C4080 to ważne wzmocnienie naszego portfolio maszyn produkcyjnych, oferujące wręcz nieograniczone możliwości produkcyjne. Druk banerów w trybie dwustronnym, opcje profesjonalnego wykańczania, najwyższa jakość i wydajność, automatyczna korekta jakości w czasie rzeczywistym, w pełni zintegrowany system workflow – to tylko niektóre z ich licznych zalet. Nowe urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje i opcje, mające inspirować i wspierać naszych klientów w szybszej adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych i pozyskiwaniu nowych źródeł przychodu. Fakt ten świadczy o dużym zaangażowaniu naszej firmy we wprowadzanie na rynek coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań do druku komercyjnego, jak też dla innych segmentów branży poligraficznej.

Urządzenie z nowej serii zostało już zainstalowane w Centrum Pokazowym Konica Minolta w Warszawie, gdzie można je zobaczyć podczas prezentacji „na żywo” lub online. W celu umówienia prezentacji maszyny firma Konica Minolta zaprasza do kontaktu poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: http://showroom.konicaminolta.pl/spotkajmy-sie/

(info Poligraficzna Agencja Informacyjna)

Dodaj komentarz