Rynek wydawniczy

Lipskie Targi Książki 2021 odwołane

Rozwój pandemii i związane z nią środki bezpieczeństwa i ograniczenia w podróżowaniu uniemożliwiają wystawcom, uczestnikom programu i targom w Lipsku przeprowadzenie Lipskich Targów Książki – podają w oświadczeniu ich organizatorzy. Targi planowo przeprowadzić w dniach 27-30 maja 2021 roku.

Przypominamy, że nie odbyły się również targi ubiegłoroczne.

Martin Buhl-Wagner, dyrektor zarządzający Leipziger Messe wyjaśnia: Staraliśmy się zorganizować targi w halach wystawowych, jednak ciężki przebieg pandemii nie pozostawia nam wyboru. Wydarzenie, w którym bierze udział ponad 100 tys. gości, nie może się odbyć, jeśli nie zapewni się mu stosowanych warunków ochrony zdrowa. Dlatego też z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się odwołać Lipskie Targi Książki, Manga-Comic-Con, Pipski Festiwal Autorów (w Teilen) oraz 25. Lipskie Targi Książki Antykwariackiej. W tym roku publiczność nie zostanie jednak pozbawiona spotkań literackich: w maju w Lipsku planowany jest cykl spotkań on-line z autorami w czytelniach.

Ponadto – w zależności od sytuacji pandemii – w maju będą organizowane bezpośrednie spotkania z publicznością, w tym wręczenie Lipskiej Nagrody  Targów Książki za Wkład w Porozumienie Europejskie oraz Nagrody Lipskich Targów. 


Oprócz Lipskich Targów Książki w pierwszej połowie roku odwołane zostały inne wydarzenia branżowe na całym świecie, w tym m.in.: Międzynarodowe Targi Książki w Hawanie, El Libro – Buenos Aires (pierwotnie zaplanowane na połowę kwietnia – zostało przełożone na czas nieokreślony), Międzynarodowa Wystawa Książki w Tajpej (26-31 stycznia), BookExpo America (BEA) .

(źródło  Börsenblatt)

Dodaj komentarz