Rynek wydawniczy Szkolenia

Czwarty panel z cyklu polsko-niemieckich branżowych spotkań on-line

Goethe-Institut w Warszawie, Polska Izba Książki i Frankfurter Buchmesse mają przyjemność zaprosić na czwarty panel z cyklu polsko-niemieckich branżowych spotkań on-line.

wtorek 23.02.2021, godz. 15:00-16:30

Temat: Lobbing w czasach globalizacji rynków książki. Znaczenie międzynarodowych i krajowych organizacji wydawców i księgarzy dla rozwoju rynku książki.


Rejestracja na platformie ZOOM:

Wydarzenie można oglądać na żywo:


Światowa branża księgarska musi zmierzyć się z konsekwencjami cyfryzacji, która w coraz większym stopniu eliminuje dotychczasowe modele biznesowe. Dlatego niezwykle ważna jest analiza zachodzących zmian, zrozumienie trendów i dostosowanie się do nowych realiów. Zapewnienie optymalnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej na terenie globalizującego się rynku książki i mediów jest jednym z podstawowych wyzwań stojących dziś przed sektorem wydawniczo-księgarskim, zwłaszcza gdy naprzeciwko stoją interesy zmonopolizowanych firm cyfrowych.

Zaproszeni goście przedstawią, w jaki sposób należy prowadzić organizacje branżowe i rozwijać współpracę na poziomie krajowym i europejskim, aby zagwarantować pozytywny rozwój rynków książki w przyszłości.

Prelegenci:

  • Peter Kraus vom Cleff, Dyrektor handlowy Rowohlt Verlag GmbH, Hamburg, prezes Federation of European Publishers
  • Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska, członek Rady Polskiej Izby Książki

Prowadzenie:

  • Jessica Sänger, dyrektorka działu spraw europejskich i międzynarodowych Börsenverein des Deutschen Buchhandels

(info PIK)

Dodaj komentarz