Promocje książek Różne Rynek wydawniczy

„Przedpremierowe Wertowanie” z Weroniką Wawrzkowicz w Muzeum Literatury! 

15 lutego wystartował nowy projekt Muzeum Literatury i „Rozmawiam, bo lubię” zatytułowany „Przedpremierowe Wertowanie”. Poprowadzi go Weronika Wawrzkowicz – dziennikarka, pisarka, felietonistka. Premiera miała miejsce o 9:30 na Facebooku oraz Youtube Muzeum Literatury.

Jak mówi pomysłodawczyni literackiego cyklu spotkań:

Koncentrujemy się na książkach, których fizycznie nie ma jeszcze w księgarniach. Tuż przed premierą czytelnicy dowiedzą się o tytułach, na które warto czekać. W każdym odcinku znajdą esencjonalną opowieść o autorze, moje wrażenia z lektury, a także fragmenty tekstu. To one pozwolą widzom na samodzielną ocenę, czy temat, a także język książki, współgra z ich wrażliwością.

Cykl otwiera książka Katarzyny Tubylewicz Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami. (Wydawnictwo Wielka Litera). To literacka opowieść złożona z rozmów, esejów, fotografii (za które odpowiada syn pisarki – Daniel). Tekst przekracza granice państwa, w którym jest zakorzeniony i staje się uniwersalną historią o spotkaniu ze sobą. Mówi o potrzebie wycofania, a jednocześnie o konieczności przeglądania się w oczach innych.

„Przedpremierowe wertowanie” z Weroniką Wawrzkowicz będzie pojawiać się raz w miesiącu na stronie Muzeum Literatury: muzeumliteratury.pl oraz w mediach społecznościowych muzeum i „Rozmawiam, bo lubię”, profilu Weroniki Wawrzkowicz.

(info Muzeum Literatury)

Dodaj komentarz