Targi za granicą

W Petersburgu festiwal „Książki. Kawa. Wiosna”

Lenfilm przygotowuje się do pierwszego festiwalu książki w Petersburgu pod nazwą “Książki. Kawa. Wiosna”. Odbędzie się on w dniach 2-7 marca w piątym pawilonie studia filmowego. W wydarzeniu weźmie udział ponad 50 wydawnictw z całej Rosji. Wśród nich – „Nowy Przegląd Literacki”, Sindbad, MIT, Mozaika-Synteza, Vita Nova, Piter, Gnoza, Aurora. Oddzielne stoisko przeznaczono dla petersburskich bibliotek.

Sześciodniowy program festiwalu obejmuje ponad 40 wydarzeń. Prezentowane będą nowości wydawnicze, odbędą się targi książek. Na spotkania z autorami organizatorzy zapraszają do kawiarni w w centrum ekspozycji. Tam m.in. Jewgienij Wodołazkin opowie o swojej nowej powieści Oprawdanije ostrowa (usprawiedliwienie wyspy), historyk Dmitrij Kłoczkow zaprezentuje książkę Gwardiejskije ułany (ułani gwardii), moskiewski kolekcjoner Aleksander Wichrow – wydanie Napleon. Żizń i sud’ba ((życie los Napoleona).

Dla najmłodszych czytelników program obejmował różnego rodzaju gry i zabawa, a dla rodziców – wykłady i konsultacje z zakresu edukacji szkolnej i przygotowania do egzaminów.

Organizatorem festiwalu “Książki. Kawa. Wiosna” jest organizacja non-profit “Instytut Projektów Historyczno-Kulturalnych”, inicjatywa petersburskich wydawnictw i pisarzy.

(ap)

Dodaj komentarz