Rynek wydawniczy Zagranica

Springer Nature przejmuje Atlantis Press

Springer Nature, światowy wydawca literatury z zakresu nauki, technologii i medycyny oraz wydawca wielu ogólnodostępnych czasopism naukowych, właśnie przejął Atlantis Press.


Springer Nature ogłosił 9 marca oficjalne przejęcie Atlantis Press, wydawcę ogólnodostępnych książek i czasopism naukowych oraz materiałów konferencyjnych.

Poprzez ten zakup Springer Nature zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku materiałów konferencyjnych oraz pozycję lidera w zakresie ogólnodostępnych publikacji. Wydawnictwo oferuje już raporty z ponad 1800 konferencji rocznie. Ze swojej strony Atlantis Press ma w swoim portfolio ponad 1200 recenzji i publikuje średnio 200 rocznie.

Atlantis Press została założona w Paryżu w 2006 roku i w swoim portfolio ma 140 000 artykułów, które generują średnio 1,5 miliona pobrań miesięcznie.

Transakcja jest ostatecznym krokiem w fuzji zainicjowanej przez oba podmioty. Wydawnictwa od lat już współpracują ze sobą – 115 tytułów Atlantis Press było oferowanych jako ebooki w SpringerLink – cyfrowej usłudze wydawniczej Springer Verlag i Kluwer – i dystrybuowanych za pośrednictwem kanałów Springera Nature.
(źródło Livres Hebdo)

Dodaj komentarz