Odeszli od nas

Nie żyje Tatiana Polakowa

We Włodzimierzu 8 marca zmarła autorka powieści kryminalnych Tatiana Polakowa. Od kilku lat lat walczyła z rakiem płuc. Miała 62 lata.

T. Polakowa to jedna z najbardziej poczytnych rosyjskich pisarek kryminałów, autorka 94 powieści sprzedanych w łącznym nakładzie ponad 42 milionów egzemplarzy. Jej książki wyróżnia ekscytująca fabuła i nieoczkiwane rozwiązania, ciekawi bohaterowie, lekki styl i ciekawe dialogi. Na podstawie jej książek kręcone były filmy i seriale 

Po ukończeniu wydziału filologicznego Uniwersytetu Państwowego w Iwanowie, przyszła pisarka przez 14 lat pracowała w przedszkolu. Jak sama przyznawała, zaczęła pisać dla własnej przyjemności. Ale to wydarzenie z góry zadecydowało o jej przyszłym losie – czytelnicy bezbłędnie zidentyfikowali nowego idola ”- czytamy na stronie internetowej Grupy Eksmo, z którą autorka była związana.

W Polsce ukazało się kilkanaście jej książek, m.in. Paląc za sobą mosty (Świat Książki), Kolekcjoner (Rea),  cykl “Olga Riazancewa” (Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.), cykl “Żenia i Anfisa” (Klub dla Ciebie) itd.

Dodaj komentarz