Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

“Imaginarium” z okazji jubileuszu T. Sętkowskiego

Nakładem Wydawnictwa Melanż ukazało się cudo edytorskie – album Tomasza Sętowskiego, jednego z najwybitniejszych artystów malarzy nurtu realizmu magicznego.


IMAGINARIUM to album wyjątkowy. Został przygotowany z okazji 60. rocznicy urodzin Tomasza Sętowskiego i 40-lecia jego pracy twórczej. Zaprezentowano w nim 300 najciekawszych prac, wykonanych w różnych technikach – obrazy olejne, gwasze, rzeźby, murale. Zawiera również niezmiernie interesujące szkice robocze oraz reprodukcje unikatowych zdjęć z prywatnych zbiorów malarza. Znajdziemy też w nim zdjęcia z „Muzeum Wyobraźni” – prywatnej galerii artysty będącej atrakcją turystyczną jego rodzinnego miasta.

Z okazji jubileuszu Tomasza Sętowskiego planowane są wystawy prac Artysty w Warszawie, Częstochowie, Gdańsku, Ćmielowie i innych miastach. Zorganizowane będą spotkania z autorem Imaginarium w księgarniach, klubach i ciekawych miejscach na terenie kraju.


TOMASZ SĘTOWSKI (urodzony 14.06.1961 roku w Częstochowie) to jeden z najwybitniejszych artystów malarzy nurtu realizmu magicznego. Jego dzieła szybko znalazły uznanie najlepszego z krytyków – publiczności. Laureat wielu prestiżowych nagród, jak nagrody Grand Prix dla najlepszego artysty Académie Européenne des Arts w Paryżu, odznaczony również medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawia i sprzedaje swoje prace na całym świecie. Autor plakatów, okładek wydawnictw muzycznych, okładek prasowych i kalendarzy. Jego wystawy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak fanpage. Pracuje i mieszka w Częstochowie oraz Sopocie.

(info Melanż)

Dodaj komentarz