Filmy

Nagrodzona Pulitzerem książka Viet Thanh Nguyena na ekrany telewizorów i komputerów

22

Południowokoreański reżyser Park Chang Wook wyreżyseruje serial oparty na książce The Sympathizer (pol. Sympatyk, wyd. Muza) Viet Thanh Nguyena, amerykańskiego pisarza wietnamskiego pochodzenia.

Amerykańskie studio A24 oraz kanadyjska firma produkcyjna Rhombus Media nabyły prawa do seryjnej adaptacji Sympatyka. Obsada, daty premiery i początek zdjęć są wciąż nieznane.

Książka Viet Thanh Nguyen została opublikowana w 2015 roku, stała się bestsellerem i zdobyła prestiżową nagrodę Pulitzera. Bohaterem opowieści jest bezimienny północnowietnamski szpieg, który przeniknął w szeregi armii południa zadaniem prowadzenia działań wywrotowych. Po upadku Sajgonu bohater wyjechał do Stanów Zjednoczonych i został konsultantem na planie hollywoodzkiego filmu o wojnie w Wietnamie.

W marcu 2021 roku ukazała się kontynuacja powieści The Committed. Akcja książki rozgrywa się w 1982 roku w Paryżu – to tam główny bohater przyjeżdża ze swoim bratem, aby zmierzyć się ze swoją przeszłość.

Praca nad filmową adaptacją książki nie jest dla Parka Chang-wooka nowością, wcześnie wyreżyserował miniserial „Mały perkusista” party na powieści Johna Le Carré.

Dodaj komentarz