Kiermasze książek Targi, festiwale

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na tegoroczne Plenery Literackie

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na tradycyjne już Plenery Literackie. Organizatorzy mają nadzieję, że pandemia nie stanie na przeszkodzie i wszystkie zaplanowane tegoroczne imprezy odbędą się w przewidzianych terminach.


W planie:

  • w dniach 18-20 czerwca br. – Plener Literacki w Ogrodzie Saskim w Warszawie,
  • w dniach 16-18 lipca – Plener Literacki w Płocku na Starym Rynku,
  • w dniach 13-15 sierpnia – Plener Literacki na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni.

Wszystkie wydarzenia organizowane są we współpracy z Urzędami Miast – Warszawy, Płocka i Gdyni. Partnerem Pleneru Literackiego w Warszawie jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Plenery to lubiane przez publiczność i wystawców trzy dni spotkań z autorami różnorodnych gatunków literackich w połączeniu z kiermaszem książek z atrakcyjnej oferty nowości i bestsellerów wydawców z całej Polski. W Warszawie, Płocku i w Gdyni staną sceny do spotkań́ autorskich oraz kilkadziesiąt estetycznych namiotów dla wydawców. Wśród zaproszonych gości znajdą się popularni i uznani autorzy reprezentujący zróżnicowane gatunki literackie dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Swoje literackie projekty i działania zaprezentują podczas plenerów miasta współgospodarze. Wybrane spotkania z autorami będą rejestrowane i udostępniane w mediach społecznościowych. Wstęp na wszystkie plenery będzie bezpłatny dla zwiedzających.

(info Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz