Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – 1-15 maja 2021

Na liście bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe za połowę maja triumfalny powrót ubiegłorocznego hitu, czyli Dziadka i niedźwiadka Łukasza Wierzbickiego (Pointa), i to od razu na miejsce pierwsze. Na liście aż cztery powroty sprzed miesięcy, trzy nowości, , jeden awans i dwa spadki.Na liście bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe za połowę maja triumfalny powrót ubiegłorocznego hitu, i to od razu na miejsce pierwsze, czyli Dziadka i niedźwiadka historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – sympatycznie i prosto opisane losy niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa.

Na drugie spadł Mój Szef. Mój As Melissy Darwoord (wyd. Melissy Darwoord); wydaje się że popularność tego romansu biurowego sprowokował powrót na listę jego części pierwszej – Mój szef (miejsce 8).

Z miejsca 14 na trzecie awansowały Przywiązania Vivian Gornick (wyd, Filtty) – historia długiej i bolesnej drogi wychodzenia ze znanego modelu histerycznej, dusznej kobiecości.

Na czwartym kolejny powrót na listę: Masoneria Polska 2021. Na skraju przepaści Stanisława Krajskiego (Wyd. św. Tomasza). Tym razem autor popularnej serii książek dot. masonerii zastanawia się, jakie znaczenie ma Polska w planach masonerii? Co wspólnego mają Chiny i masoni? Kto i jak chce wykończyć Polskę i Kościół? Czy czekają nas nowe rozbiory? – aż strach czytać!

Z trzeciego na piąte miejsce spadł Jezus Niechrystus Piotra Augustyniaka (słwo/obraz): w oparciu o osobiste doświadczenia wiary i jej porzucenia autor proponuje bardzo odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa, formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie ukazując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w nowoczesnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.

Na szóstym nowość – Trawa Keum Suk Gendry-Kim. (wyd. Centrala) – opwieść będąca świadectwem prawdziwej historii młodej kobiety, niewolnicy seksualnej w japońskiej armii podczas II wojny światowej.

Na miejsce siódme powrócił lutowy zwycięzca listy – Koniec pieniądza papierowego  Rolanda Baadlera
(wyd. DeReggio). Jej autor, przenikliwy analityk i praktyk, podaje nam na tacy samo sedno podstępu wymierzonego w nasz majątek i trafnie przewiduje następstwa związanej z tym dziejowej przemiany.

Na ósmym wymieniony już Mój Szef Melissy Darwoord (wyd. Melissy Darwoord).

Na dziewiątym nowość – Gender Queer. Autobiografia Maii Kababe (wyd. Centrala). Początkowo Gender Queer miał tylko pomóc rodzinie Mai zrozumieć, co to znaczy być osobą niebinarną i aseksualną, ostatecznie stał się nie tylko osobistym wspomnieniem, ale i pożytecznym oraz poruszającym przewodnikiem, który przybliża aktywistom, przyjaciołom i ludziom na całym świecie problematykę tożsamości płciowej: czym ona jest i jak o niej myśleć.

Pierwszą dziesiątkę zamyka Choroba refluksowa przełyku. Dieta i jadłospisy, praca zbiorowa wydana przez EscapeMagazine.pl


Miejsca w drugiej dziesiątce:

11. Szamańska choroba, Hugo Bader (HBM – Hugo Bader Media)
12. Przewóz, Andrzej Stasiuk (Czarne)
13. Black Hole, Charles Burns (Kultura Gniewu)
14. Całkiem zwyczajny kraj, Brian Charles Burns (wyd. Filtry)
15. Tęsknota za innym światem, Moshfegh Ottes (Marginesy)
16. Mer de Glase, Małgorzata Lebda (wyd. Pauza)
17. Undertaker 5, Biały Indianin, praca zbiorowa (Taurus Media)
18. Sitopia. Jak jedzenie może ocalić świat, Carolyn Steel (Wysoki Zamek)
19. Zapomniane miejsca pomorskie, Michał Piotrowski (Ciekawe Miejsca)
20. Opowieści o świętych. Inspirujące przygody pełne łaski i odwagi, Carey Wallace (wyd. Nowa Baśń)

Uwaga: informacje o książkach pochodzą ze stron ich wydawców.

Dodaj komentarz