Kadry Rynek wydawniczy

Nowi pracownicy w Wydawnictwie ARKADY

Istniejące od 1957 roku i kierowane od niemal 40 lat przez prezes Janinę Krysiak Wydawnictwo ARKADY ma nową redaktor naczelną oraz nowego redaktora prowadzącego dział sztuki. Redaktor naczelną została Agata Żabowska.

Agata Żabowska ukończyła filozofię na Akademii Teologii Chrześcijańskiej ze specjalizacją etyka. Ukończyła też studia podyplomowe na warszawskiej SGH na kierunku Promocja, Marketing, PR ze specjalnością etyka biznesu. Na rynku wydawniczym pracuje od 1995 roku, początkowo w działach marketingu wydawnictw PIW i MUZA, potem jako wydawca literatury młodzieżowej w wydawnictwie Egmont Polska. Przez ostatnie 10 lat zajmowała się sprzedażą praw autorskich w agencji literackiej Booklab, reprezentując właścicieli praw do książek z rynku amerykańskiego, brytyjskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.

Redaktorem prowadzącym dział sztuka jest Aleksander Kmak – filmoznawca i historyk sztuki, doktorant w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej IKP UW, gdzie przygotowuje rozprawę z zakresu współczesnej teorii filmu. Związany z edukacją i krytyką filmową, autor wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Stale współpracuje także z magazynem „Szum”  jako krytyk sztuki.

(info Arkady)

Dodaj komentarz