Targi za granicą

Literatura polska na Festiwalu „Leipzig liest extra”

W tym roku Targi Książki w Lipsku nie odbędą się w tradycyjnej formule stacjonarnej. Instytut Książki wspólnie z lipską filią Instytutu Polskiego w Berlinie oraz niemieckimi wydawcami przygotował jednak cztery wydarzenia online w ramach festiwalu „Leipzig liest extra”, który rozpoczął się 28 maja.

A oto program:

28 maja
Spotkanie z Jakubem Małeckim wokół premiery niemieckiego przekładu Rdzy Jakuba Małeckiego (Rost, Secession Verlag, tłum. Renate Schmidgall). Otwarte spotkanie online poprowadzi Hans-Christian Trepte.

29 maja
Dyskusja wokół poezji Adama Zagajewskiego i jej recepcji w Niemczech (w maju miała miejsce premiera Poezji dla początkujących, Carl Hanser Verlag GmbH & Co.). W spotkaniu prowadzonym przez Bernda Karwena wezmą udział literaturoznawcy: Hans-Christian Trepte i Krzysztof Cieślik.

29 maja
Rozmowa o niemieckich wątkach w wojennym życiorysie Leopolda Tyrmanda w związku z niemieckim wydaniem powieści Filip (Frankfurter Verlagsanstalt) w tłumaczeniu Petera Olivera Löwa, z udziałem tłumacza oraz biografa Tyrmanda – Marcela Woźniaka.

30 maja
Dyskusja o niebezpiecznych związkach DDR-PRL z udziałem Markusa Meckela w roli gospodarza oraz historyka Tytusa Jaskułowskiego i dziennikarza Filipa Gańczaka.


Wszystkie spotkania odbędą się online. Dokładne godziny i linki będą dostępne w programie festiwalu na tej stronie i w kanałach komunikacji Instytutu Książki oraz Instytutu Polskiego w Berlinie.

Zapisy wideo wszystkich dyskusji będą dostępne także po zakończeniu imprezy na naszych stronach www i w kanałach społecznościowych (w obu wersjach językowych).

(źródło: Instytut Książki)

Dodaj komentarz