Ludzie polskiej poligrafii Poligrafia Sekcja Poligrafów SIMP

Zebranie ZG SIMP w Inowrocławiu – wspominano Tadeusza Chęsego

Pierwsze nie tylko w tym roku, ale w ogóle od 1,5 roku zebranie Zarządu Głównego Sekcji Poligrafów SIMP poświęcone było pamięci zmarłego 3 listopada 2020 roku naszego kolegi i przewodniczącego sekcji Tadeusza Chęsego.


17 czerwca w progach drukarni Pozkal, której założycielem i wieloletnim prezesem był T. Chęsy, spotkały się delegacje poligrafów z Gdańska, Poznania, Kalisza, Wrocławia, Warszawy, Bydgoszczy i Inowrocławia, przyjaciele, którzy z racji pandemii nie uczestniczyli w jego pogrzebie. Gości przywitał obecny szef zakładu Artur Chęsy i p.o. prezesa naszej sekcji Andrzej Szaefer. Podczas zebrania, po uczczeniu zmarłego kolegi minutą ciszy, wspominano go, podkreślające jego zasługi dla rozwoju polskiej poligrafii, działalność społecznikowską, ale przede wszystkim jako człowieka pełnego ciepła, skromności, koleżeństwa i radości życia. Odszedł tak nieoczekiwanie.

Następnie omówiono wstępny plan działania sekcji na najbliższe półrocze.

Po zakończeniu zebrania goście udali się na cmentarz, gdzie na grobie Tadeusza Chęsego złożono wieniec od Sekcji Poligrafów SIMP i oddziału bydgoskiego SIMP.

(info ap)

Dodaj komentarz