Publikacje elektroniczne

Gwiazdorska obsada w nowym audioserialu w Empik Go

Toksyczna, złożona i przepełniona skrajnymi emocjami historia relacji ojca i córki w interpretacji Aleksandry i Bogusława Lindy. Dramat Gra Luizy, wyróżniony w 1. edycji konkursu Empik Go STORY, zadaje pytanie o granice miłości. Audioserial w gwiazdorskiej obsadzie już 13 lipca w aplikacji Empik Go.


Luiza jest bezkompromisowa, bezpośrednia i bezczelna. Wywołuje skrajne emocje. Jest psychopatką, która z łatwością rozstawia ludzi po kątach i konsekwentnie dąży do obranego celu. Ta mocna i nieschematyczna postać jest główną bohaterką historii, która zwyciężyła w konkursie Empik Go STORY na najlepszy scenariusz serialu audio. Autorka, Anna Robak-Reczek, rozprawia się w Grze Luizy z rodzicielską miłością i nienawiścią, a także damsko-męską walką o miłość i władzę. Trzymająca w napięciu fabuła uderza w wiele czułych punktów. W tej historii nic nie jest oczywiste.

To jest trudne. Nad nami nikt się nie lituje. Depresja – proszę bardzo, pochylamy się z troską. Schizofrenia, a nie przepraszam, choroba afektywna dwubiegunowa – jesteśmy z wami, trzymajcie się. Autystycy też mają całkiem dobry PR – geniusze i Dustin Hoffman w ”Rain Manie”, słodki jak mops. Ale nie psychopaci. Nam opinię robi Hannibal Lecter.
Fragment scenariusza audioserialu

DEBIUT ALEKSANDRY LINDY
Do czego jest w stanie posunąć się młoda dziewczyna, która fascynuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn? Czy wielki biznes to przestrzeń, w której relacja ojca z dzieckiem może rozkwitać? Wreszcie, jak wiele prawd musimy ukrywać w obawie przed światem? Gra Luizy nie udziela jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Serial audio, przedstawiający historię młodej kobiety ze stwierdzoną psychopatią, jest tytułem wymagającym, ale też rozrywkowym. Jak rasowy thriller hipnotyzuje i wciąga bez ostrzeżenia. W rolę tytułowej Luizy, która próbuje ustawić życie swoje i bliskich według własnych reguł, wcieliła się Aleksandra Linda, debiutująca w tym formacie.

Każda praca z postacią przynosi więcej wiedzy o samym sobie i innych. Interesuję się psychologią, więc możliwość pochylenia się nad skomplikowanym charakterem była dla mnie bardzo ekscytująca. Warunki nagrań były idealne. To bardzo ważne, aby działo się to w miejscu, które dba o higienę pracy i z ludźmi, którzy dają dużo wsparcia i dobrej energii. Praca z Krzysztofem Czeczotem, doskonałym reżyserem i pedagogiem, była nadzwyczajna i z żalem kończyłam pracę nad tym projektem. Natomiast Dawid Ogrodnik i Filip Pławiak to wspaniali kompani do wspólnego tworzenia – powiedziała Linda.

PLEJADA GWIAZD
Obok Aleksandry Lindy w obsadzie serialu audio pojawią się m.in. Bogusław Linda, Dawid Ogrodnik i Filip Pławiak. Gwiazdorska obsada oraz reżyser Krzysztof Czeczot stworzyli szczerą i kameralną produkcję, która zachwyca autentycznością, minimalizmem i warsztatem.

1. odcinek audioserialu „Gra Luizy” już 13 lipca w aplikacji Empik Go. Jesienią historia zadebiutuje także w formacie książki papierowej (Wydawnictwo W.A.B.) oraz e-booka.

(info Empik Go)

Dodaj komentarz