Dotacje Rynek wydawniczy

Trwa nabór na stypendia artystyczne m.st. Warszawy

Warszawa – jak co roku – oferuje wsparcie finansowe stołecznym twórcom. Stolica prowadzi nabór do programu stypendiów artystycznych na 2022 rok. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września br.


Stypendia artystyczne m.st. Warszawy skierowane są do osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Przyznawane są w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury.

Stypendia pozwalają realizować pomysły artystyczne najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom oraz twórczyniom, zarówno tym z dorobkiem, jak i debiutującym. Projekty z różnych dziedzin współtworzą bogatą ofertę kulturalną stolicy – podkreśla Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Warszawa przyznaje stypendia artystyczne od 2009 roku. Do tej pory miasto przeznaczyło na ten cel ponad 12 milionów złotych. Tylko w roku 2021 przyznane zostały 52 stypendia o łącznej wysokości prawie 1,9 miliona złotych.

Zasady obecnego naboru są podobne jak przed rokiem: zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września za pośrednictwem specjalnego formularza w elektronicznym systemie do obsługi stypendiów. Szczegóły na stronie www poświęconej stypendiom.

(źródło Urząd m.st Warszawy) 


Dodaj komentarz