Rynek wydawniczy

W niedzielę 29 sierpnia 2021 Zakamarki zapraszają na swoje 14. urodziny!

W niedzielę 29 sierpnia 2021 w godz. 12:00-16:00 Zakamarki zapraszają na plac Przystań Sztuki między Concordią Design a Bałtykiem, w samym centrum Poznania, na swoje 14. urodziny!


A oto zaproszenie:

W tym roku nareszcie znów się spotykamy, choć nasze urodziny będą nieco inne niż przed pandemią. Zamiast do stanowisk warsztatowych, zapraszamy na rodzinny spacer po Jeżycach inspirowany fascynującą książką Jakoba Wegeliusa Małpa mordercy, a także na kilka innych atrakcji.

Szczególnie gorąco zachęcamy do uczestnictwa starsze dzieci i nastolatki, do których adresowana jest książka patronująca naszym urodzinom. Jednocześnie gra miejska i inne punkty programu zostały tak pomyślane, by mogły z nich skorzystać – i mamy nadzieję również dobrze się bawić – także starsze przedszkolaki, oczywiście w towarzystwie dorosłych.

A zatem:

12:00 do 12:30 – SPOTKANIE Z INDIAMI:

  • Mandar Purandare – opowie o swoim kraju rodzinnym, pokaże, jak zawiązać na głowie turban, zaprezentuje orientalne instrumenty muzyczne i może nawet coś dla nas zagra
  • Zuzanna Kostrzewska, studentka indologii, zatańczy południowoindyjski taniec świątynny Bhartanatjam
  • Agnieszka Stróżyk, tłumaczka „Małpy mordercy”, przeczyta fragmenty powieści rozgrywające się w Indiach

Główny punkt programu:
RODZINNA GRA MIEJSKA po Jeżycach śladami Sally Jones [start od 12:30 do 15:00 (koniec gry 16:00), start i meta na placu przy Concordii].

Gra nie jest na czas, spacer robicie we własnym tempie. Gra polega na odnalezieniu według wskazówek kilku punktów rozrzuconych po zakamarkach Jeżyc, wykonaniu pewnych zadań i zebraniu pewnych odpowiedzi.
Wszystkiego dowiecie się na miejscu!
Do orientacji w terenie przyda się naładowany telefon (lub mapa Poznania).

Uwaga! Może się okazać, że spacerując po poznańskich ulicach, znajdziecie się nagle w zaułkach lizbońskiej dzielnicy portowej lub w pałacu indyjskiego maharadży!

I chociaż 624-stronicowa książka, będąca bohaterką naszej zabawy, jest przeznaczona dla zaawansowanych czytelników, to do gry zapraszamy nie tylko nastolatków, ale całe rodziny z dziećmi w różnym wieku.

Agnieszka Stróżyk, tłumaczka ponad 30 książek Zakamarków, będzie dedykować i podpisywać książki w godzinach: 12:30-12:45; 13:30-13:45; 14:30-14:45; 15:30-15:45

Zuzanna Kostrzewska, tancerka, poprowadzi warsztaty tańca indyjskiego w godzinach: 12:30-13:00; 15:00-15:30
dla jednych przed wyruszeniem na trasę gry, dla innych po powrocie

Tego dnia w godzinach 12:00-16:00 na placu także:

  • MEHENDI – malowanie rąk henną
  • WYSTAWA ilustracji i cytatów z „Małpy mordercy”
  • specjalne URODZINOWE MENU w restauracji Concordia Taste
  • KIERMASZ książek Zakamarków w urodzinowych cenach – rabaty 30-50% (w tym przedpremierowo Niech żyje tata Alberta!)

Wstęp wolny.

Podczas wydarzenia zapewniamy środki do dezynfekcji dłoni, a uczestników prosimy o respektowanie zasad dystansu społecznego.

Dodaj komentarz