Kiermasze książek Targi w Polsce

Wydawnictwo Słowne debiutuje na Warszawskich Targach Książki

Jednym z wystawców na tegorocznych Warszawskich Targach Książki będzie wydawnictwo Słowne, prezentujące się w tym miejscu po raz pierwszy pod nową nazwą. Spotkania z autorami i przedpremierowa sprzedaż najgorętszych pozycji książkowych, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało Słowne.


XI edycja Warszawskich Targów Książki potrwa 4 dni, podczas których odwiedzający stoisko wydawnictwa będą mogli zapoznać się z jego nową ofertą książkową oraz zdobyć autografy autorów, m.in. najpopularniejszego w Polsce ornitologa, Andrzeja Kruszewicza. Słowne organizuje także dwa interesujące spotkania na Scenie Kryminalnej i Scenie dla dzieci.

– To dla nas wyjątkowe targi, bo po raz pierwszy występujemy jako wydawnictwo Słowne. Naszym celem jest dialog z czytelnikiem, wzajemna inspiracja – książki, które wydajemy są tego zaczynem. Zapraszamy na „Słowne” spotkania autorskie, w sposób szczególny na rozmowę „kryminalistów”: będzie o tym, jakie były początki pisarskie naszych autorów kryminałów – obiecujemy zaskoczenia. Cieszymy się bardzo na te targi, na spotkania z autorami, czytelnikami, a także naszymi zaprzyjaźnionymi konkurentami; myślę, że wszystkim nam brakowało takich spotkań w czasie pandemii – mówi Maria Deskur, szefowa wydawnictwa Słowne.

Gorące przedpremiery – o tych tytułach będzie się mówić

Warszawskie Targi Książki to unikalna okazja do zaopatrzenia się w pozycje, które dopiero trafią do regularnej sprzedaży. Na stoisku Słownego będzie można zdobyć np. Bujne życie pewnego domu – książkę, która stanowi połączenie literatury najwyższej próby z wiedzą przyrodniczą. Ta wyjątkowa pozycja, skierowana jest do odbiorców, którzy ponad wszystko cenią sobie piękno słowa. To proza, ale w tekście doskonale daje się wyczuć kunszt poetycki Niny Burton, jednej z najznakomitszych szwedzkich autorek.

Miłośnikom zagadek kryminalnych wydawnictwo Słowne także ma wiele do zaoferowania przedpremierowo. Na targach będzie można zdobyć m.in. thriller Mrok autorstwa Emmy Haughton, uznanej autorki, która debiutuje w nowym gatunku. Zimowe ciemności Antarktydy, tajemnicza śmierć i dociekliwa główna bohaterka, to idealny przepis na mrożącą krew w żyłach opowieść, która wypełni czytelnikom coraz chłodniejsze wieczory. Droga bez powrotu Lisy Gray to z kolei kontynuacja bardzo dobrze przyjętych w Polsce thrillerów We mgle i Ukryte. Goście, którzy odwiedzą Warszawskie Targi Książek i nabędą tę pozycję, będą mogli wcześniej niż inni dowiedzieć się, czy kolejne śledztwo Jessicy Shaw zakończy się sukcesem. Dla miłośników krajowej beletrystyki kryminalnej gratką będzie nowa sprawa sierżant Wiery Jezierskiej, bohaterki cyklu Agnieszki Jeż. Premierę powieści Kto jest bez grzechu zaplanowano na 15 września, ale na stoisku targowym Słownego dostępna będzie wcześniej.

Jak to się zaczęło? Rozmowy z pisarzami

Od jakich gatunków zaczynali polscy twórcy kryminałów? O tym oraz o wielu innych aspektach swojej literackiej drogi, na Scenie Kryminalnej WTK opowiedzą autorzy wydawnictwa Słownego, twórcy polskich powieści kryminalnych. Rozmowę z Agnieszką Jeż, Grzegorzem Kaplą oraz Joanną Opiat-Bojarską poprowadzi Przemysław Poznański z portalu „Zupełnie Inna Opowieść”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 września o godz. 12:00, na Scenie Kryminalnej Warszawskich Targów Książki.

Na Scenie dla dzieci zagości Robert Ziębiński, autor serii powieści dla młodzieży „Czarny Staw”. Twórca będzie opowiadał o mrocznej stronie polskich legend, które w przeszłości niejednokrotnie były wykorzystywane do straszenia najmłodszych. To spotkanie także odbędzie się w sobotę, na Scenie dla dzieci, o godzinie 14:00.

Idole i twórcy na wyciągnięcie ręki

Nieodłączną częścią targów są spotkania autorskie, podczas których czytelnicy mogą porozmawiać z ulubionymi pisarzami oraz zdobyć autografy twórców. Wydawnictwo Słowne zaprasza do swojego stoiska na spotkania m.in. z gwiazdami sportu – Joanną Jędrzejczyk i Katarzyną Dziurską, w piątek, 10 września, od godz. 11:00. Obie autorki będą promować i podpisywać swoje książki: Joanna Jędrzejczyk autobiografię Czarno na białym, a Katarzyna Dziurska pozycję SIBO. Jak z nim żyć, jak je leczyć?.

– Spotkania z autorami Słownego będą się odbywać przez 3 dni targów i są naprawdę różnorodne. Będziemy gościć m.in. Paulinę Smaszcz, autorkę książki Bądź Kobietą Petardą!, Martina Lewandowskiego, założyciela polskiej federacji KSW, oraz najpopularniejsze autorki literatury obyczajowej: Katarzynę Nowakowską, Agnieszkę Lingas-Łoniewską, Annę Szafrańską czy pisarskie trio: Katarzynę Kalicińską, Beatę Harasimowicz i Zuzannę Dobrucką, które wspólnie napisały powieść I nigdy cię nie opuszczę! Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników, którzy mają ochotę spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami – mówi Katarzyna Sendecka, dyrektor wydawnicza Słownego.


O wydawnictwie
Słowne jest częścią koncernu medialnego Burda Media Polska i równocześnie jednym z liderów na polskim rynku wydawniczym. Od 20 lat nasze książki – wcześniej pod marką Burda Książki – trafiają do rąk kolejnych pokoleń czytelników. Oferujemy 1200 zróżnicowanych tytułów W portfolio wydawnictwa znajdują się: literatura obyczajowa, kryminały, thrillery, literatura podróżnicza (pod marką National Geographic), biografie znanych postaci ze świata mediów, sztuki, sportu, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży. Nasi autorzy byli wielokrotnie nagradzani. Nela Mała Reporterka cztery lata z rzędu zdobyła Bestseller Empiku, zostając najmłodszą laureatką tej nagrody (w latach: 2016-2019).

(info 38 Content Communication)


Dodaj komentarz