Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Wydawnictwo Słowne rusza z pięcioma premierami

Słowne (dawniej Burda Książki), czyli nowa marka na polskim rynku wydawniczym mocno zaznacza swoją obecność pięcioma premierami. Thriller Joanny Opiat-Bojarskiej, powieść
obyczajowa Katarzyny Kalicińskiej, książka duetu bestsellerowych autorek: Agnieszki Lingas-Łoniewskiej oraz Anny Szafrańskiej, mocna i ważna publikacja Justyny Moraczewskiej o kobietach, które wyrwały się z kręgu przemocy, a także poradnik o odbudowywaniu zdrowej relacji z jedzeniem Elżbiety Lange ukażą się 14 kwietnia.


Wydawnictwo Słowne, wraz z imprintami: Słowne mroczne, Słowne z uczuciem i Słowne młode powstało w wyniku rebrandingu Burdy Książki. Hasło nowej marki na polskim rynku wydawniczym brzmi „Książki, które tęsknią do ludzi”. Premiera pierwszych pozycji wydanych przez Słowne została zaplanowana na 14 kwietnia. Są to książki o różnorodnej tematyce, zgodne ze strategią wydawnictwa, której celem jest dotarcie do kolejnych grup odbiorców i coraz pełniejsze odpowiadanie na oczekiwania czytelników.

Nie wszystkie książki czyta nam się jednakowo dobrze. Wybieramy to, czego potrzebujemy w danej chwili – czasem jest to wiedza, czasem porada, a czasem rozrywka – mówi Katarzyna Sendecka, dyrektorka wydawnicza Słownego. – Słowne to obok relaksu także szersze otwarcie na ważne sprawy współczesności – na tematy poważne, inspirujące, trudne.

Kobiety, które wyrwały się z kręgu przemocy

Mocną pozycją Słownego jest książka Moja siła. Jak wyrwać się z kręgu przemocy i zacząć życie bez lęku Justyny Moraczewskiej. To prawdziwe historie pięciu kobiet, którym udało się wyjść z przemocowych relacji. Przemoc w ich związkach przybierała różne formy – od wyrafinowanych psychologicznych manipulacji, po fizyczne znęcanie się. W cieniu oprawcy nawet pozornie najmocniejsze z nich stawały się uległymi ofiarami. Każda przedstawiona historia zawiera komentarze ekspertów: psychoterapeuty, terapeuty, radcy prawnego, policjantki oraz praktyczne porady i wskazówki dla ofiar przemocy domowej.

Jak odbudować zdrową relację z jedzeniem?

14 kwietnia swoją premierę ma też książka Emocje na talerzu. Jak odbudować zdrową relację z jedzeniem. Jej autorką jest Elżbieta Lange – psychoterapeutką specjalizującą się w nurcie Gestalt (pomaganie pacjentowi w ponownym odkryciu mechanizmów, których używał do kontroli swojej świadomości, ułatwiających jego rozwój), psychodietetyczką, dyplomowanym diet coachem. Jako trenerka promuje zdrowy styl życia poprzez edukację żywieniową. W książce znajdują się odpowiedzi na niezwykle ważne pytania: co wpływa na chęć sięgnięcia po jedzenie, dlaczego jemy pod wpływem emocji, dlaczego jedzenie jest takie emocjonalne oraz dowie się, co może zaspokoić głód emocjonalny?

„Winny”, czyli intrygujący debiut imprintu Słowne mroczne

Nową propozycją Słownego z pewnością nie będą zawiedzeni miłośnicy powieści z dreszczykiem. 14 kwietnia swoją premierę ma najnowsza powieść Joanny Opiat-Bojarskiej, jednej z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce. Thriller Winny przenosi nas do Inowrocławia. Doskonale skonstruowana, pochłaniająca intryga to gra z czytelnikiem na najwyższym poziomie. A zakończenie zaskoczy nawet najbardziej wytrawnych miłośników gatunku. Książka zostanie wydana nakładem imprintu Słowne mroczne.

Dwie propozycje z uczuciem

Nowa marka na polskim rynku wydawniczym proponuje dwie pozycje, które ukażą się nakładem imprintu Słowne z uczuciem. Pierwsza z nich to Siła przetrwania będąca efektem współpracy duetu znanych autorek: Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej. Pisarki zainspirowane rozmowami z byłą pracowniczką hotelu Orbis Polonez, gdzie w latach 80. i 90. bywała wierchuszka poznańskiej mafii – połączyły siły, by stworzyć wciągającą historię o uczuciu, które w świecie bezwzględnych mafiosów i walki o wpływy, może być śmiertelnie niebezpieczne.

Kolejną książką Słownego z uczuciem jest A miał być happy end Katarzyny Kalicińskiej, producentki seriali i programów telewizyjnych, autorki sukcesu serialu „Dom nad rozlewiskiem”. Przedstawia ona dalsze losy energicznej i szalonej Dominiki, znanej z jej wcześniejszych powieści: A miało być tak pięknie! i Abonent czasowo niedostępny.

„Baby Shark” dla młodych

Wcześniej, nakładem imprintu Słowne młode, ukazała się już seria książek „Baby Shark” wydana w oparciu o uwielbianą przez dzieci animację i piosenkę. Utwór jest obecnie najpopularniejszym filmem w całej historii serwisu YouTube. Materiał ma już ponad 8 miliardów odtworzeń! Na księgarskie półki trafiły już: Kolory w oceanie, Czerwony Kapturek, Myj łapki, mały rekinie, Podwodna orkiestra i Rekinia policja. Serię tych starannie opracowanych, pięknie wydanych książek uzupełnia Moja pierwsza kolorowanka.

Swoją premierę miały także Chiny bez wzajemności Grzegorza Kapli. Książka jest pełnym osobistych odniesień zapisem podróży po Państwie Środka. Azjatyckim gigancie, który nawet dla otrzaskanego w świecie przybysza z Europy nieustannie jawi się jako jedna wielka niespodzianka. Jest to pierwszy tytuł z serii Czuły Punkt”, w ramach której podejmowane będą ważne, czasami kontrowersyjne zagadnienia związane ze współczesnym światem.


O wydawnictwie
Słowne jest częścią koncernu medialnego Burda Media Polska i równocześnie jednym z liderów na polskim rynku wydawniczym. Od 20 lat nasze książki – wcześniej pod marką Burda Książki – trafiają do rąk kolejnych pokoleń czytelników. Oferujemy 1200 zróżnicowanych tytułów W portfolio wydawnictwa znajdują się: literatura obyczajowa, kryminały, thrillery, literatura podróżnicza (pod marką National Geographic), biografie znanych postaci ze świata mediów, sztuki, sportu, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży. Nasi autorzy byli wielokrotnie nagradzani. Nela Mała Reporterka cztery lata z rzędu zdobyła Bestseller Empiku, zostając najmłodszą laureatką tej nagrody (w latach: 2016-2019).

(info 38 Content Communication/Słowne)

One thought on “Wydawnictwo Słowne rusza z pięcioma premierami

Dodaj komentarz